Gündem

Ceylanpınar Belediye Eşbaşkanı “T.C. ibaresi kaldırıldı” iddiasını yalanladı: Hâlâ yerinde duruyor

"Bilinmesini isteriz ki, bizim T.C yazısı ile hiçbir sorunumuz olmadığı gibi, bizler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve hukukun üstünlüğüne inandığımızdan bu ülkeyi bize karşı algı yaratmak isteyenlerden daha çok seviyor ve kolluyoruz."

09 Mayıs 2024 06:52

Ceylanpınar Belediyesi'nin girişindeki tabelada T.C. ibaresinin kaldırıldığı iddiaları üzerine açıklama yapan DEM Belediye Eşbaşkanı Uğur Kahraman iddiayı yalanladı. Kahraman, "Belediyemizin tepesinde T.C. yazısı hâlâ yerinde durmaktadır" dedi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Ceylanpınar Belediyesi, DEM Parti'ye geçti.

Ceylanpınar Belediye Eşbaşkanı Uğur Kahraman olurken, bugün bir iddia ortaya atıldı. Belediyenin hizmet binasındaki T.C. ibaresinin kaldırıldığı öne sürüldü. İddiaların ardından Ceylanpınar Belediye Eşbaşkanı Uğur Kahraman bir açıklama yaptı. Binadaki T.C. ibaresinin kaldırılmadığını aktaran Kahraman, üç dile Ceylanpınar Belediyesi yazıldığını dile getirdi.

Kahraman, açıklamasında şunları söyledi:

"Algı yaratmaya çalışarak hiçbir yere varamazsınız. Kısa bir süre önce objektiflikten uzak sadece ismen gazeteci olan ve demokrasiden uzak zihniyetteki bir kesim tarafından bizlerin Ceylanpınar Belediyesi tabelasından T.C. yazısını kaldırdığımıza yönelik bir algı yaratma telaşına girmişti. Oysaki; bizleri ayrıştırmak ile suçlayan bu zihniyetlerin aksine bizlerin birleştirme niyetinde olduğumuzu hiçbir zaman anlamayacaklardır. Bizler bir dilde yazılan tabelayı bu bölgede yaşan bütün halkların belediyesi olacağız mesajıyla üç dilde yazarak değiştirdik. T.C. Yazısını kaldırdığımız iddiası ise, algı yaratarak ayrıştırılmak istenen art niyetten başka bir amaç gütmemektedir. Çünkü fotoğrafta görüldüğü gibi belediyemizin tepesinde T.C. yazısı hala yerinde durmaktadır. Bilinmesini isteriz ki, bizim T.C yazısı ile hiçbir sorunumuz olmadığı gibi, bizler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve hukukun üstünlüğüne inandığımızdan bu ülkeyi bize karşı algı yaratmak isteyenlerden daha çok seviyor ve kolluyoruz. Bu anlayış ile bu belediye bu bölgede yaşayan bütün halkların belediyesi olduğunu tekrar vurguluyor ve diyoruz ki; Ceylanpınar Belediyesi, Şaredariya Serêkaniyê, بلدية رأس العين halkların belediyesidir. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum."