Medya

Cem Küçük'ten Yıldırım Demirören tanımı: Tayyip Erdoğan’a bağlı, yerli ve millî iş adamı

23 Ekim 2019 10:53

Türkiye yazarı Cem Küçük, Hürriyet muhabiri İsmail Saymaz'ı eleştirirken, Yıldırım Demirören hakkında, "Tayyip Erdoğan’a bağlı, yerli ve millî iş adamı" ifadesini kullandı.

Kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle Cem Küçük'e tazminat davası açan Saymaz, Küçük'ten 10 bin TL  tazminat kazanmıştı.

Saymaz sosyal medya hesabından sık sık, kazandığı tazminatı vermediğini söyleyerek Küçük hakkında paylaşımlar yapıyordu.

Küçük, avukatlarının Saymaz'a parasını yatırdığını söyledi. 

Yazısında Saymaz hakkında isim vermeden bir değerlendirme yapan Küçük, Yıldırım Demirören için de   "Tayyip Erdoğan’a bağlı, yerli ve millî iş adamı" tanımını kullandı.

Küçük'ün, Türkiye gazetesinde yayımlanan (21 Ekim 2019) köşe yazısının ilgili bölümü şöyle: 

Hürriyet gazetesi 22 Mart 2018’de Aydın Doğan’ın elinden çıktı. Gerçi bu bizim taraf için iyi olmadı ama yıllardır bu ülkeye her türlü kötülüğü yapan bir medya kuruluşundan kurtulmuş olduk.

Bu medya grubunda çalışanların tamamı muhalif ve Erdoğan düşmanıydı. Onuru olanlar istifa etti.
Hürriyet’te çalışan bir muhabir var. Adam sabah akşam İslam’ın bütün değerlerine saldırıyor.

Dolandırıcıları, suç örgütlerini gerçek bir tarikat ve cemaatmiş gibi sunuyor. Kitaplar yazıyor, para kazanıyor. Cübbeli Ahmet Hoca ve İhsan Şenocak hocamıza da bu şahsa hak ettiğinden fazla önem atfettikleri için sitem ediyorum.

Aynı kişi sabah akşam yandaş medya diye bizim taraf yazarlarına sataşıyor, hakaretler ediyor. Hâlbuki kendisi bugün en sağlam hükûmet destekçisi gazetede muhabir. Yani maaşını Tayyip Erdoğan’a bağlı, yerli ve millî iş adamı Yıldırım Demirören’den alıyor. Ama utanmadan sıkılmadan hükûmeti destekleyen yazarlara sallıyor. Arkadaş sende bir gram onur olsa Hürriyet’ten basarsın istifanı.