Gündem

Cem Küçük: Bizim tarafın kara propaganda yöntemleri İmamoğlu'nun ekmeğine yağ sürüyor

"İmamoğlu yayını da CHP adayının oyunu arttırdı"

31 Mayıs 2019 11:38

AKP'nin talebini kabul eden Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimini iptal etmesiyle seçim gündemi sonlanamadı. Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, 23 Haziran'da tekrarlanacak İstanbul seçimlerine giderken, "bizim taraf" diye tanımladığı medya organlarının yaptığı kara propagandanın CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun ekmeğine yağ sürdüğünü söyledi. 

"İmamoğlu ekibini bayram ettiriyoruz" diyen Küçük, "Arkadaşlar Allah aşkına bu gidilen saçma yoldan dönelim. Kamyon duvara çarpmadan bazı şeyleri göremeyecek miyiz bizim taraf medyası olarak?" diyerek medya organlarına çağrıda bulundu.

İmamoğlu'nun Habertürk'te katıldığı televizyon programındaki sözlerinin çarpıtılmasının da kendilerine yaramadığını belirten Küçük, "Adamın "Ben İstanbul'u PKK ve FETÖ ile yöneteceğim" dediğini uydurup olmayan şeyi yaydığınızda 1 tane oy bile Binali Bey tarafına geçmiyor. "Ekrem İmamoğlu esnafı tokatladı" diye uydurunca bizzat o esnaf kardeşimiz haberi yalanlıyor. Oysa biraz zekâ ve medya bilgisi ile baksan İmamoğlu çok sayıda hata yapıyor" diye yazdı. Küçük, "CHP adayına veren yüzde 48.9'u kemikleştirmek için yapılacak her yanlışı yapıyor bizim taraf medyası" dedi.

Küçük, "23 Haziran sürecinde akıl yoluna dönmeliyiz" başlıklı yazısında ayrıca şunları kaydetti:

"İmamoğlu'na zarar versin diye yaptırılan Ahmet Hakan yayını da çok amatörce bir operasyonu ve ters tepti. Artık bu gerçekleri görelim. 31 Mart öncesi bizim taraf kanallarından birinde yapılan İmamoğlu yayını da CHP adayının oyunu arttırdı. Bunu hepimizi biliyoruz. Oysa o yüzde 48.9 içinde küçük de olsa bir çözülme yaşanmadan bu seçimi almamız mümkün değil.

"AK Parti'nin tepe noktalarındaki hiç kimse memnun değil, herkes dişini sıkıyor"

"Sorun bakalım Sayın Yıldırım ve ekibine. Sözde 23 Haziran'ı Binali Bey kazansın diye çalışan bizim taraf medyasının bu Stalinist tarzı propaganda yayınlarından kendisi memnun mu? Bu tipte yayınların Yıldırım'a fayda sağladığını düşünüyor mu? Ben biliyorum ki asla memnun değil. Zaten AK Parti'nin tepe noktalarındaki hiç kimse memnun değil. Herkes dişini sıkıyor. Bakın Binali Bey'in en yakınlarından bir isim bizzat bana "Yüzde 48.8'i hem karşı cepheye karşı hem de bizim cephenin medyasında yapılan devasa yanlışları aşarak alabildik" dedi. Yüzde 100 doğru analizdir bu. 31 Mart sürecine giderken de maalesef bizim taraf medya yayınları Yıldırım'ın oyunu arttırmasına yaramadı. Yahu bırakalım Binali Bey şu seçimde kendi oyun planını uygulayabilsin ve biz de medya olarak o oyun planına göre hareket edelim. Sonuçta seçime giren Yıldırım. Kazanacak olan ya da kaybedecek olan Yıldırım.