Yaşam

Cami müezzini, bir kadını soyunma kabininde gizlice videoya çekerken yakalandı

Şüphelinin telefonunda benzer videoları biriktirdiği ortaya çıktı

29 Temmuz 2019 12:31

Bursa'da bir cami müezzini olan Y.Ç, bir mağazada kadın soyunma kabininde video çekerken yakalandı. Videosu çekildiğini fark eden kadının şikayeti üzerine yakalanan Y.Ç'nin el konulan telefonunda, benzer videoları biriktirdiği ortaya çıktı. 

Bursa'da Bugün gazetesinde yer alan habere göre, olay bir AVM'nin içinde yer alan mağazada yaşandı. Kadının videoya çekildiğini fark ettiği anda güvenlik görevlilerine şikayette bulunmasıyla mağazadan kaçan Y.Ç. yakalandı. Olay yerine gelen polis ekipleri şüpheliyi ve cinsel tacize uğrayan kadını Beşevler Şehri İsmail Özbek Polis Merkez Amirliği'ne götürdü.

Kadın polisin merkezinde verdiği ifadesinde o anı şöyle anlattı:

"Bir ara başımda, üst tarafımda bir telefon gördüm. Çığlık attım. O sırada üzerimde kıyafet yoktu. Ben telefonu görünce bağırdım. Ancak üzerimde kıyafet giyili olmadığından, yandaki kabine bakamadım. Kabinimden çıkamadım. Ancak kabini yarı bir şekilde aralayıp yan kabinin kapısına baktım. O sırada yan kabinden bıyıklı, yuvarlak yüzlü, orta boylu, kumral saçlı erkek şahsı çıkarken gördüm. Şahsa bağırdım. Mağazadakilere de ‘Tutun kabinde fotoğrafımı çekiyor’ diye bağırdım. Ancak ben kabinden çıkamadım sonra hızlı bir şekilde giyindim ve dışarı çıktım. Mağaza çalışanlarına sordum. Onlar da ‘şahsı durduramadıklarını, ellerinden kaçtığını’ söylediler ve güvenliğe yönlendirdiler. Bende giriş kapısına gittiğimde beni gizli bir şekilde kabinde kayıt altına alan erkek şahsın güvenlik görevlilerinin yanında olduğunu gördüm. “Şikayetçiyim, polis çağırın” dedim. Bir süre sonra yanımıza resmi polisler geldi. Bizi alarak gerekli işlem için polis merkezine getirdiler. Ben, uygunsuz, gizli bir şekilde telefonla beni elbise denediğim kabinde çeken, kayıt eden, ismini polis merkezinde öğrendiğim Y. Ç. isimli şahıstan şikayetçiyim. Söyleyeceklerim bundan ibarettir."

Cami müezzini olduğu ortaya çıktı 

Soyunma kabininde kadının çıplak şekilde videosunu çeken şahsın Osmangazi Müftülüğü görevlisi müezzin Y. Ç. olduğu öğrenildi. Y.Ç.’nin daha önce Almanya’da Gundelshem DİTİB Selimiye Camii’nde beş yıl görev yaptığı öğrenildi.

Polis merkezinde ifadesi alınan Y.Ç. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.