Gündem

Bursalı börek ustası Elon Musk'a seslendi: Uzayda börek açmak istiyorum

"Uzayda bir şubem olsun isterim tabi ki, tabi Elon Musk'la görüşmek lazım ya da o bizimle görüşsün, şube istiyorsa verebiliriz"

04 Mart 2021 14:19

Bursa'da daha önce balonla uzaya börek gönderen Hasan Acar, uzaya gitmek için gönüllü olduğunu söyledi. "Gidersem şayet, orada varsa insanlara börek açmak istiyorum. Uzay gemisinde börek açmak istiyorum" diyen Acar, "Uzayda bir şubem olsun isterim tabi ki. Tabi Elon Musk'la görüşmek lazım ya da o bizimle görüşsün. Şube istiyorsa verebiliriz ya da biz de açabiliriz neden olmasın" dedi.

Tezgâh başında açtığı börekle ‘Uzay Türk’ yazan Acar, bin insanla uzaya seyahate gideceğini söyleyen Elon Musk'a “Şube açmak isterse verebiliriz” diye seslendi.

Acar, "Daha önce dünyada ilk defa Bursa'dan börek gönderen biri olarak, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızın uzaya insan göndereceğiz açıklaması üzerine biz de buna talip olduk. Dünyada daha önce 6'sı Amerikalı, biri İranlı olmak üzere 7 kişi uzaya gitmek için talip olmuştu. Ben de 8'inci kişi neden bir Türk olmasın diye düşündüm. Tabi bunu söylerken bir bilim adamı olarak değil oraya seyahat eden biri olarak istiyorum bunu. Yani uzaydaki hayatı çok merak ediyorum. Gidersem şayet, orada varsa insanlara börek açmak istiyorum. Uzay gemisinde börek açmak istiyorum. Ayrıca Elon Musk, 2025 yılında bin kişiyle uzaya seyahat edeceğini söyledi. Eğer öyle olacaksa ben de şube açarım neden olmasın. Uzayda bir şubem olsun isterim tabi ki. Tabi Elon Musk'la görüşmek lazım ya da o bizimle görüşsün. Şube istiyorsa verebiliriz ya da biz de açabiliriz neden olmasın" diye konuştu.