Yaşam

Bulgaristan iade etmişti; Çiftlikbank firarisi tutuklandı

Çiftlikbank'ın beyin takımından olduğu iddia edilen Düzgün Genç Bulgaristan'da yakalandı

02 Mayıs 2018 18:41

Çiftlikbank soruşturması kapsamında hakkında kırmızı bültenle yakalama kararı bulunan Düzgün Genç,  Bulgaristan'da yakalandı. Çiftlikbank’ın beyin takımından olduğu iddia edilen Genç, bugün Türkiye'ye iade edildikten sonra çıkarıldığı mahkemece "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" ve "Dolandırıcılık" suçlarından tutuklandı

Çiftlikbank soruşturması kapsamında Mehmet Aydın ile birlikte hakkında kırmızı bülten çıkarılan 6 kişiden biri olan ve Bulgaristan'dan iadesi istenen Düzgün Genç, bugün  Türkiye'ye getirildi. Hakkında çıkarılan yakalama kararı nedeniyle önce Bakırköy Adalet Sarayı'na sevk edildi. 

Genç, Bakırköy Adalet Adliyesi'nden de Çiftlikbank soruşturmasını yürüten İstanbul Anadolu Adalet Sarayına sevk edildi.

Soruşturmayı yürüten Örgütlü Kaçakçılık ve Ekonomik Suçlar Soruşturma Bürosu'nun bulunduğu kata çıkarılan Genç, soruşturma savcısı Ersin Akdere tarafından yaklaşık 2.5 saat sorgulandı.

Tutuklandı

Savcı Akdere, sorgusunu yaptığı Genç'i, "Suç işlemem amacıyla örgüt kurmak", "Tacir ve şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticileri dolandırıcılığı" ve "Bilişim sistemleri ve bankaları kullanmak suretiyle dolandırıcılık" suçlarından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk etti. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından sorgulanan Genç, sevk edildiği suçlardan tutuklanarak cezaevine gönderildi. (DHA)