Spor

Bolivya forveti Marcelo Martins'den Copa America tepkisi: Bütün derdiniz para, oyuncuların hayatlarının hiç değeri yok mu?

20 Haziran 2021 10:00

Bolivya'nın forveti Marcelo Martins'in Güney Amerika Futbol Konfederasyonu'nu (CONMEBOL) Copa America'yı düzenlediği için eleştirmesine bir maç ceza verildi.

Bolivya Futbol Federasyonu 18 Haziran'da yaptığı açıklamada, Martins'in 20 bin dolar (yaklaşık 175 bin TL) para cezası aldığını da duyurdu.

Copa América 2021 ilk başta Arjantin ve Kolombiya'ya verilmişti. Sonrasında Kolombiya'daki iç karışıklık sebebiyle turnuvaya sadece Arjantin'in ev sahipliği yapması kararlaştırılmıştı. Ancak Arjantin, Koronavirüs vakalarındaki artış sebebiyle organizasyondan vazgeçmiş, CONMEBOL iki hafta kala turnuvayı Brezilya'ya vermişti. Bu karara, Brezilya'nın ABD'nin ardından en fazla ölümün görüldüğü ülke olması sebebiyle tepki gösterilmişti.

Copa América 14 Haziran'da başlarken, Bolivya üç futbolcusunun Koronavirüs'e yakalandığını duyurdu. Bu futbolculardan biri olan 34 yaşındaki Martins, turnuvanın ikinci günü Paraguay'a 3-1 yenildikleri maçta milli formayı giyemedi.

Yıldız santrafor aynı gün Instagram'dan şöyle bir mesaj paylaştı:

"Bütün bu yaşananlardan dolayı CONMEBOL'a teşekkür ediyorum. Bütün suç sizde. Bir kişi ölürse ne yapacaksınız? Bütün derdiniz para. Oyuncuların hayatlarının hiç değeri yok mu?"

Martins 16 Haziran'da paylaşımı kaldırıp özür diledi. Ancak bu hamle başının belaya girmesine engel olmadı. Zira CONMEBOL, futbolcuya sadece para ve maç cezası vermekle kalmadı. Martins, kuralları tekrar ihlal ettiği takdirde bir yıl men cezası alabileceği konusunda uyarı aldı.

73 milli maçta 17 kez ağları sarsan Martins, Bolivya milli takımının kaptanlığını da üstleniyor.