Yaşam

Bitlis ve Muş'ta okullara kar tatili

Bitlis ve Muş'ta yoğun kar yağışı etkili oluyor

27 Şubat 2019 00:16

Bitlis ve Muş'ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle, ilk ve orta dereceli okullar çarşamba günü tatil edildi. Bitlis'in Tatvan ilçesinde de ilk ve orta dereceli okullar çarşamba günü tatil edildi.

Bitlis merkez ve bağlı köylerdeki okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerdeki okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

Tatvan'da da okullar tatil

Bitlis'in Tatvan ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle, ilk ve orta dereceli okullar Çarşamba günü tatil edildi. Kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personellerin de izinli sayılacağı belirtildi.

Muş'tan da tatil haberi geldi

Muş merkez ve bağlı köylerindeki okullarda yoğun kar yağışı, buzlanma ve fırtına nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Valilik'ten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı, buzlanma, fırtına ve tipi beklentisi, eğitimin fazla olduğu bölgelerde çığ tehlikesi riski de değerlendirildiğinde İl İdaresi Kanunu çerçevesinde çarşamba günü Muş merkezi ve bağlı köylerde eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

Diğer ilçeler ve bağlı köylerinde eğitimin devam edildiği vurgulanan açıklamada, Muş merkez ve ilçelerindeki kamuda çalışan hamile ve engelli personellerin idari izinli sayılacağı kaydedildi.