Gündem

Binali Yıldırım'dan açıklama: Suskunluğumu yanlış yorumlayanlar var

"Artık söz YSK’nındır. Nokta."

11 Nisan 2019 20:37

31 Mart'ta AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı adayı olan Binali Yıldırım, bir haftanın ardından açıklama yaptı. Yıldırım, Twitter hesabından paylaştığı mesajında "Son günlerde seçim süreci ile ilgili suskunluğumu yanlış yorumlayanlar var. Bilinmelidir ki bu tutumum YSK karar sürecine saygımın gereğidir" ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım'ın açıklaması şöyle:

"Son günlerde seçim süreci ile ilgili suskunluğumu yanlış yorumlayanlar var. Bilinmelidir ki bu tutumum YSK karar sürecine saygımın gereğidir. Süreci Partim ve yetkili kurullarımızla yakından takip ediyorum. Seçmen söyleyeceğini söyledi. Artık söz YSK’nındır. Nokta. Saygılarımla."

"Binali Bey’in suskunluğunun bir anlamı olmalı"

Karar yazarı Ahmet Taşgetiren, AKP'nin İstanbul'da seçimin iptaline dair talebine ilişkin kaleme aldığı bugünkü yazısında "Yeni bir seçim Ak Parti’ye istediğini verir mi, emin değilim. Yani yenilenen seçimde de Binali Yıldırım kaybederse nasıl bir itibar aşınması olur? Binali Bey’in suskunluğunun bir anlamı olmalı" ifadelerini kullanmıştı.

TIKLAYIN - Ahmet Taşgetiren’den, ‘Sandıklar FETÖ’ye teslim edilmiş’ diyen eski gazetesi Yeni Şafak’a: Yaptığı suç, bu yapılanlar AK Parti’ye başka bir maliyet getirir