Spor

Beşiktaş, Tyler Boyd'a fesih tazminat ödedi

Siyah-beyazlı takım, ödenen tazminatı KAP'a bildirdi

10 Temmuz 2024 19:12

Beşiktaş, FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulunun kararıyla eski futbolcusu Tyler Boyd'a 1 milyon 37 bin 525 avro tazminat ödedi. Oyuncu, borçlarını ödememesi nedeniyle siyah-beyazlı ekibi CAS'a (Spor Tahkim Mahkemesi) şikayet etmişti. Beşiktaş, oyuncuya tazminat ödeyerek dosyayı kapattığını duyurdu. Ödenen tazminat Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirildi.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'den Kamuyu Aydınlatma Platformuna gönderilen açıklamada, FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulunun kararı doğrultusunda Tyler Boyd'a ödeme yapıldığı ve dosyanın kapatıldığı belirtildi.

ABD'li futbolcu için 956 bin avro fesih tazminatı, 81 bin 525 avro da faiz olmak üzere toplam 1 milyon 37 bin 525 avro ödeme yapıldığı duyuruldu.

Boyd, Beşiktaş'ı CAS'a şikayet etmişti

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Tyler Boyd, geçmiş dönem borçlarının ödenmemesinden dolayı siyah-beyazlı kulübü CAS'a şikayet etmişti. Bu şikayetin ardından Beşiktaş'ın tazminat ödemesine karar verildi. Siyah-beyazlı ekip, 29 yaşındaki futbolcuya tazminat ödendiğini ve dosyanın kapandığını açıkladı.

Siyah-beyazlı ekipten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklama şu şekilde:

"12 Mart 2024 tarihinde tarafımıza tebliğ edilen FIFA The Dispute Resolution Chamber – DRC (FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu) kararına göre, Şirketimiz ile kontratını 4 Kasım 2022 tarihinde feshetmiş olan Profesyonel A Takım oyuncusu Tyler Boyd'a fesih tazminatının ödenmesine ilişkin hukuki süreç tamamlanmış olup, oyuncuya anılan 956.000 EUR fesih tazminatı ve 81.525,56 EUR faiz olmak üzere toplamda 1.037.525,56 EUR ödenmiş ve dosya kapanmıştır."