Spor

Beşiktaş'ta seçimli genel kurul başladı; Başkan adayı Tekinoktay "Bale'ı getireceğiz" dedi

Fikret Orman beyaz, Hürser Tekinoktay ise sarı renkli zarfla genel kurulda başkanlık yarışı verecek

12 Mayıs 2019 12:01

Beşiktaş Kulübünün olağan seçimli genel kurul toplantısı başladı. BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilen genel kurulda, mevcut başkan Fikret Orman ile Hürser Tekinoktay, 3 yıllık yeni dönem başkanlığı için yarışıyor.

Beşiktaş Başkan adayı Hürser Tekinoktay, seçimli olağan kongrede projelerini anlattı. Tekinoktay, "Premier Lig'de 15 milyar cironun binde birini alsak biz kar yaratırız diyoruz. Almanya'da Mesut Özil gibi Nuri Şahin gibi birçok futbolcu yetişiyor. Ragnick ile görüştük ama anlaşamadık. Ondan sonra John Benjamin Toschak ile görüştük. Gelebilseydi Gareth Bale'i Beşiktaş'a getirebileceğini söyleyecekti. Aboubakar'ın yarı maliyetine gelebilecekti. Oynamadıkları zaman mutsuz olur bu futbolcular. Seçilirsek, dün yaptığımız görüşmede 1 hafta sonra Türkiye'ye gelecek. Onunla gerekli anlaşmaları yapacağımızı düşünüyorum" dedi.

Kongrede, aidatlarını yatıran 14 bin 204 üye, 20 sandıkta oy kullanabilecek. Fikret Orman beyaz, Hürser Tekinoktay ise sarı renkli zarfla genel kurulda başkanlık yarışı verecek.

Ayrıca, genel kurulda denetim, disiplin ile seçme ve sicil kurullarında da seçim olacak. Seçme ve sicil kurulunda 3, denetim ile disiplin kurullarında ise ikişer liste seçime girecek.

Yönetim kurulunda üye sayısı düşecek

Beşiktaş Kulübünde bugünkü seçimden itibaren bir başkan ve 13 yönetim kurulu üyesi görev yapacak.

Siyah-beyazlı kulübün 15 Eylül 2018'de gerçekleştirilen tüzük tadil kongresinde kulüp yönetim kurulu üye sayısının 16'dan 14'e düşmesi yönündeki talep kabul edilmişti.

Buna göre, geçmiş dönemlerde bir başkan, 10 asıl ve 5 yedek üyenin görev aldığı siyah-beyazlı kulübün yönetim kurulu, yeni dönemde bir başkan, 8 asıl ve 5 yedek olmak üzere 14 kişiden oluşacak. Yapılan bu değişiklik, 1 Ocak 2019'da yürürlüğe girmişti.

Fikret Orman'ın listesi

Fikret Orman'ın yönetim kurulu aday listesinde şu isimler yer alıyor:

Asıl üyeler: Serdal Adalı, Umut Güner, Ahmet Ürkmezgil, Deniz Atalay, Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Ahmet Kavalcı, Hüseyin Yücel, Doğan Küçükemre

Yedek üyeler: Hüseyin Mican, Hakan Özköse, Erdal Karacan, Melih Aydoğdu, Serkan Yazıcıoğlu

Hürser Tekinoktay'ın listesi

Hürser Tekinoktay'ın yönetim kurulu aday listesi ise şu isimlerden oluştu:

Asıl üyeler: Tamer Mert, Emre Esen, Yağmur Sağnak, Levon Kamer Dökmeciyan, Ercan Özcan, Nilay Yılmaz, Mehmet Bilal Özokur, Ersan Aksoylu

Yedek üyeler: Aker Çıtak, Murat Guci Geçgil, Mehmet Terzi, Engin Bayraktutan, Mehmet Serkan Ergin