Gündem

Başsavcılıktan öğretmen Tuğba Açıkgöz'ün ölümüne ilişkin açıklama: Vücutta herhangi bir darp izine rastlanılmamıştır

Açıkgöz’ün ablası, "Kardeşimin vücudunda morluklar var" demişti

22 Ocak 2020 09:11

Çankırı'da yalnız yaşadığı evinde cansız bedeni su borusuna asılı halde bulunan öğretmen Tuğba Açıkgöz ile ilgili Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan açıklama geldi. Açıklamada, "Ceset üzerinde, Cumhuriyet savcısı ve adli tabip ile birlikte yapılan ölü muayenesi sırasında, vücutta her hangi bir darp cebir izine rastlanılmadığı tutanağa geçirilmiş ve herhangi bir kırıktan bahsedilmemiştir" denildi.

TIKLAYIN - Savcılık, “cinayet” şüphesi var dedi, Öğretmen Tuğba Açıkgöz'ün ölümüyle ilgili soruşturma başlattı

Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Tuğba öğretmenin ölümüyle ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

"Bazı basın organları ve internet haber siteleri ile sosyal medya hesaplarında paylaşılan haberler üzerine, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla, basın açıklaması yapma gereği duyulmuştur. Tuğba Açıkgöz'ün ası suretiyle ölümü olayı ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında, cesedin bulunduğu evde, Cumhuriyet savcısı ve olay yeri inceme ekibi, gerekli çalışmaları yapmış, delil niteliği taşıyan eşyalara el konulmuştur.

Ceset üzerinde, cumhuriyet savcısı ve adli tabip ile birlikte yapılan ölü muayenesi sırasında, vücutta her hangi bir darp cebir izine rastlanılmadığı tutanağa geçirilmiş ve herhangi bir kırıktan bahsedilmemiştir.

Ceset, klasik otopsi yapılmak ve ölüm anı ile nedeninin tespiti için, Ankara Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığına gönderilmiş olup, rapor dönüşü beklenilmektedir. Olayın aydınlatılması için tüm delillerin toplanmasına azami gayret gösterilmekle; soruşturma tüm yönleriyle titizlikle yürütülmeye devam etmektedir.

Kamu oyuna saygıyla duyurulur."