Gündem

Başkan Aktaş: Yaşanılası bir Bursa hayal ediyoruz

İsmail AKGÜL/BURSA, (DHA)- BURSA Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, genel değerlendirme ve bilgilendirme toplantısında BUSKİ personeliyle bir araya geldi

05 Ocak 2019 18:33

İsmail AKGÜL/BURSA, (DHA)- BURSA Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, genel değerlendirme ve bilgilendirme toplantısında BUSKİ personeliyle bir araya geldi. Merkezde ve kırsalda yaşamaktan zevk alınan bir Bursa hayal ettiklerini belirten Başkan Aktaş, “Yaşanılası bir Bursa hedefine sizlerle varacağız. Elimde sihirli değnek yok. Önce Allah’a, sonra cumhurbaşkanımıza, ardından da size güveniyorum” dedi.
Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki buluşmaya, BUSKİ çalışanları katıldı. Genel Müdür Güngör Gülenç’in de yer aldığı toplantıda, Büyükşehir Belediyesi’nin gelecek hedefleri ele alındı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa için çok güzel hayaller kurduklarını ifade ederek, çalışanlardan yaptıkları görevlerde ellerinden gelenin en iyisini ortaya koymalarını istedi. Çok çalışmaya ve işi en iyi şekilde yapmaya mecbur olduklarını dile getiren Başkan Aktaş, “Bursa, sürekli büyüyen bir şehir. O yüzden büyük düşünmek zorundayız. Elimde sihirli değnek yok, bu iş sizlerle olacak. Tecrübenin alası bende var. Önce Allah’a, sonra cumhurbaşkanımıza, ardından da size güveniyorum. Kent merkezinden köylerine, yaşanılacak bir Bursa’yı hep birlikte oluşturacağız” şeklinde konuştu. 
AİDİYET DUYGUSUNU
Başkan Aktaş, her Büyükşehir çalışanının kurumunu sevme ve aidiyet duygusu oluşturma zorunluluğunun bulunduğunu ifade etti. Şu anda dünyadaki karışıklığa rağmen her şeyin çok iyi gittiğini vurgulayan Başkan Aktaş, “Bir şekilde nasip olmuş. Herkesin çalışmak istediği bir kurumdasınız. Burada görev yapmak, bir şeref, onurdur. O yüzden kuruma olan aidiyet duygusunu artırmalıyız. Çevremizi çalıştığımız kurum hakkında bilgilendirmeliyiz. Sizlerden sadece çok gayret sarf etmenizi ve gördüğünüz eksiklik ve aksaklıkları ilgili birim amirlerinize aktarmanızı istiyorum. Gerekiyorsa bana gelin. Sadece fayda üretmeye çalıştığımızda, bunun ciddi yansımaları olacaktır” ifadelerini kullandı.
‘FİTNE İLE ORTALIĞI KARIŞTIRMAK İSTİYORLAR’
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, toplantıda personel tenkisatı ile ilgili yapılan dedikodulara da değindi. Bu tür söylentilerin yalan olduğunu, seçim öncesi ya da sonrası böyle bir tasarruflarının olmayacağını vurgulayan Başkan Aktaş, “Bu iftiraları atanlar, Büyükşehir Belediyesi ile ilişikleri kesilen bin küsur kişiyi örnek gösteriyorlar. Fitne, fesat ile ortalığı karıştırmak istiyorlar. O arkadaşlarımızı ben işinden etmedim. Kanun Hakkında Kararname (KHK) nedeniyle emekliliği gelenler işi bırakmak zorunda kaldı. Dolayısıyla burada bizim bir dahlimiz yok” açıklamasında bulundu.
İnancı gereği sebepsiz yere hiç kimseyi işinden edemeyeceğini söyleyen Başkan Aktaş, “Benim kimsenin ekmeğiyle oynama gibi bir derdim yok. Allah için söylüyorum. İşini yapan bir kişiyi bu kurumda kimse işinden edemez. Bu tür söylentiler yalan” dedi.
Başkan Aktaş, konuşmasının ardından personele söz hakkı vererek onların isteklerini dinledi, sorularını cevapladı

FOTOĞRAFLI

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir