Gündem

Barış Terkoğlu tepki gösterdi: Emniyet’in Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanı, A Haber muhabiri!

08 Kasım 2022 07:43

Cumhuriyet yazarı, gazeteci Barış Terkoğlu, Halk TV canlı yayınında AKP'nin “Türkiye'nin Yüzyılı” sloganı ile açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Polis Akademisi Mezuniyet Töreni’nde AKP’nin “Türkiye Yüzyılı” programı için bestelenen şarkının seslendirilmesinin eleştirilmesi sonrası dün yayımladığı açıklamada “Türkiye yüzyılı için yolumuza; milletimize olan sorumluluğumuz, devletimize olan sadakatimiz, medeniyetimize olan bağlılığımız ve şehitlerimize olan borcumuzla devam edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Gazeteci Barış Terkoğlu, Halk TV'de yayımlanan Sözüm Var programında, Emniyet Genel Müdürlüğü Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanı Levent Eke'nin aynı zamanda A Haber muhabiri olduğunu söyleyerek duruma tepki gösterdi.

Levent Eke'nin Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sitesinde yer alan CV'sinde 15 Temmuz'a ilişkin detaylar dikkati çekti. CV'de Eke'nin muhabirlik geçmişine ilişkin şu bilgiler yer alıyor:

Gazi üniversitesi iletişim Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu. Meslek hayatına, 1996 yılında Flash TV Ankara Haber Merkezi’nde başladı. 2001-2003 yıllarında Kanal D Ankara Haber merkezinde polis-adliye muhabiri olarak görev yaptı. 2004 yılında Başkent Üniversitesi’nin yayın organı Kanal B televizyonunun kuruluşunda oluşturulan ilk kadroda yer aldı. 2009 yılında NTV Ankara Haber Merkezi’ne geçti. 2011 yılının Kasım ayına kadar NTV Parlamento muhabiri olarak görev yaptı. 2011 yılının Kasım ayında A Haber’den gelen teklif üzerine Ankara Haber Merkezi’nde parlamento muhabiri olarak göreve başladı.

A Haber’de görev yaptığı dönem içinde 15 Temmuz gecesi bir ilke imza atarak, Meclis Genel Kurulu’ndan ilk kez canlı yayın yapan muhabir oldu. A Haber’de sayısız haber ve son dakika gelişmesini kamuoyuna ulaştırdı. Yakından takip ettiği AK Parti ve MHP’den çok sayıda canlı yayın gerçekleştirdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den çok sayıda özel açıklama aldı.

Barış Terkoğlu: Emniyet’ün Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanı, A Haber muhabiri