Gündem

Aydın’da yaşayan Hediye Karakas hakkında, Fahrettin Altun’la ilgili bir paylaşımı beğendiği için 'hakaret' davası açıldı iddiası

"Hapse de girersek gireriz; alnımızın akıyla girer, yatar çıkarız"

08 Mayıs 2022 16:57

Aydın’da yaşayan Hediye Karakas, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’la ilgili bir sosyal medya paylaşımını beğendiği için hakkında ‘hakaret’ suçundan dava açıldığını iddia etti. Karakas, “Fahrettin Altun’un kim olduğunu bilmiyorum. Meğerse Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı’ymış. Fahrettin Altun şey yapıyor, 30 Ağustos 2020’de Atatürk’e laf söylüyor, hakaret ediyor. Ben de bunu kaldıramadım. Başka birisi yorum yapıyor, ben de o yoruma beğenmemi yapıyorum. Aynı ifadeyi mi kullanmışım orasını bilmiyorum. Bu yüzden benim hakkımda dava açıyorlar. Hapse de girersek gireriz. Alnımızın akıyla girer, yatar çıkarız” dedi.

ANKA'nın haberine göre; CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, hakkında ‘hakaret’ suçlamasıyla dava açılan Hediye Karakas’ı ziyaret etti. 

"Fahrettin Altun’un kim olduğunu bilmiyordum"

Karakas, başına gelenleri şöyle anlattı: “Jandarma gelinceye kadar Fahrettin Altun’un kim olduğunu bilmiyordum. ‘Cumhurbaşkanlığı’ dediler, jandarma geldi, ifade aldı. ‘Ben Cumhurbaşkanı’na şey yapacak kadar aptal mıyım’ dedim. ‘Cumhurbaşkanı değil teyze, onun İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a hakaret etmişsin’ dediler.

Fahrettin Altun’un kim olduğunu bilmiyorum. Meğerse Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı’ymış. Fahrettin Altun şey yapıyor, 30 Ağustos 2020’de Atatürk’e laf söylüyor, hakaret ediyor. Ben de bunu kaldıramadım. Başka birisi yorum yapıyor, ben de o yoruma beğenmemi yapıyorum. Aynı ifadeyi mi kullanmışım orasını bilmiyorum. Bu yüzden benim hakkımda dava açıyorlar. Hapse de girersek gireriz. Alnımızın akıyla girer, yatar çıkarız.” (ANKA)


* ANKA Ajansı'na ait olan ve Hediye Karakas ile Hüseyin Yıldız'ın iddialarını içeren açıklamlarla ilgili bu haberin ilk yayınında, başlıkta "iddia" boyutu ihmal edilmiştir. Düzeltir özür dileriz.