Ekonomi

Avustralya'da faturalar kripto para birimleriyle ödenebilecek

Deniz Kılınç / İstanbul, 22 Ağustos (DHA) – Avustralya’da bir fatura ödeme şirketi ve kripto para birimi borsası ortaklığıyla ülke genelinde faturalar 50 ila 100 kripto para birimiyle ödenebilecek

22 Ağustos 2018 15:51

Deniz Kılınç / İstanbul, 22 Ağustos (DHA) – Avustralya’da bir fatura ödeme şirketi ve kripto para birimi borsası ortaklığıyla ülke genelinde faturalar 50 ila 100 kripto para birimiyle ödenebilecek.
Avustralya merkezli fatura ödeme şirketi Gobbill ve kripto para birimi borsası Cointree, Avustralyalılar\'ın kripto para birimleriyle faturalarını ödeyebilmelerine olanak sağlayan yeni ortaklıklarını duyurdu.
Ortak açıklamada, “İki şirket arasındaki küresel işbirliği söz konusu iki platformdaki kullanıcılara Cointree cüzdanlarındaki kripto para birimleri yoluyla faturalarını ödeme imkânı sunuyor” denildi.
Cointree’den bir yetkili de, “Şu an faturaların borsada yer alan kripto para birimleriyle ödenebilmesi için Gobill’le birlikte çalışıyoruz” diye açıkladı. Yetkili söz konusu sürecin yaklaşık bir ay süreceğini, çalışmalar tamamlanana kadar, kullanıcıların faturalarını yalnızca Bitcoin ile ödeyebileceklerini belirtti.

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir