Gündem

Avukat Karabulut: Dedeoğlu ailesine saldıranlar, katliamı WhatsApp grubunda tasarlamış

04 Ağustos 2021 15:10

Konya'da Dedeoğlu ailesine saldırarak 7 kişiyi öldüren saldırganların, Mayıs ayındaki saldırıdan sonra WhatsApp grubu kurarak organize oldukları belirtildi.

Konya'nın Meram ilçesine bağlı Hasanköy Mahallesi'nde yaşayan Dedeoğulları ailesine 30 Temmuz günü yapılan saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti. 10 kişinin tutuklandığı saldırıyla ilgili ailenin avukatı Abdurrahman Karabulut, saldırganların WhatsApp grubu kurarak organize olduklarını söyledi.

Dedeoğulları ailesine 12 Mayıs'ta da saldırı yapıldığını hatırlatan Karabulut, o tarihten sonra saldırganların WhatsApp grubu kurdukları açıkladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Karabulut, "Katliamı yapan'ın yalnız olmadığı, 12 mayısta Dedeoğulları ailesine yapılan saldırıdan sonra saldırgan ailenin WhatsApp grubu kurarak organize bir şekilde tasarlayarak katliamı yaptıkları ortaya çıktı" ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN - Sözcü yazarı Saymaz, Dedeoğlu ailesinin katliamını yazdı: Koruma için başvuru yapıldı, kamu görevlilerinin kılını kıpırdatması için daha ne olması gerekiyordu?