Gündem

Arınç: Ülkede beka sorunu yok, nereden çıktı?

“Zeybekci nasıl konuşuyor?”

06 Mart 2019 07:20

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, AKP ve MHP’nin 31 Mart yerel seçimi yaklaşırken sürekli dillendirdiği “beka sorunu”nun olmadığını söyledi. Arınç, “Şu anda ülkede beka diye bir sorun yok. Nerden çıktı bu beka meselesi” dedi.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, geçen cuma akşamı AKP'de 24. 25. ve 26. dönem milletvekilliği yapan 110 eski milletvekili ile 4 eski TBMM Başkanı'nın katıldığı bir toplantı yapıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'nin ev sahibi olduğu toplantıya 230 vekil davet edildi ancak katılım yarı yarıya oldu.

Arınç, toplantıda 50 dakikalık uzun bir konuşma yaptı. Arınç, beka tartışması için “Şu anda ülkede beka diye bir sorun yok. Nerden çıktı bu beka meselesi. Seçim stratejimiz doğru değil” eleştirisinde bulundu.

Kendisinin Hamamönü'nde ofisi olduğunu anlatan Arınç, Ankara adayı belirlenmeden önce esnafın nabzını tuttuğunu belirterek, “Görüştüğüm 10 kişiden 9'u Ali Babacan'ı istiyordu. Madem aday gösterilmedi, Özhaseki'nin gezilerine Babacan da davet edilsin, birlikte gezsinler” dedi.

“Zeybekci nasıl konuşuyor?”

AKP'nin İzmir adayı Nihat Zeybekçi'nin ‘Şarap'  ile ilgili sözlerine de atıf yapan Arınç, “Nasıl konuşuyor Allah aşkına, kim yönlendiriyor? Rahmetli Erbakan Manisa'ya gelmişti. ‘Hepsini denize dökmek lazım' diye bir konuşma yaptı, Manisa'da ben seçimi kaybettim. Nerede, nasıl mesaj verileceğini iyi belirlemek lazım” dedi.