Spor

Ankaraspor-Nazillispor maçı için "şike" iddiası: İki takım da şut çekmedi, Zonguldak Kömürspor küme düştü

29 Nisan 2024 08:24

2.Lig Beyaz Grup’ta bugün oynanan Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçının istatistikleri dikkat çekti. İki takımın da hiç şut çekmediği maç sonucunda Ankaraspor playoff’a kalmayı, Nazilli Belediyespor ise ligde kalmayı garantilerken Zonguldak Kömürspor bir alt lige düştü. Mücadeleyle ilgili bir paylaşım yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, "Kulüplerin beraberlik sonucu üzerinde uzlaşarak sahaya çıktıkları görülmektedir" diyerek tepki gösterdi ve müsabakanın incelenmesini istedi.

2.Lig Beyaz Grup’ta bugün oynanan Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı kamuoyu gündeminde.

37. haftada oynana maç 0-0 eşitlikle sona ererken maç boyunca iki takımın da hiç şut atmaması dikkat çekti.

0-0 biten karşılaşmayla birlikte Ankaraspor 6. olarak play-off'a kalmayı garantiledi. Nazilli Belediyespor ise aldığı bir puanla ligde kalmayı garantiledi. Bu sonuçla Zonguldak Kömürspor bir alt lige düştü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz da maçın oynanma şekli tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yavuzyılmaz, "Bugün 2.Lig Beyaz Grup’ta oynanan Ankaraspor-Nazillispor maçı için kulüplerin beraberlik sonucu üzerinde uzlaşarak sahaya çıktıkları görülmektedir. Zira maç boyunca iki takımın kalesine doğru düzgün şut bile çekilmemiştir. Bu durum hayatın ve futbol tarihinin olağan akışına aykırıdır" ifadelerini kullandı.

Olayın takipçisi olacağını belirten Yavuzyılmaz'ın paylaşımı şöyle: