Gündem

Ankara'da yılbaşı hindileri satışa çıkıyor

Ankara'nın Gölbaşı ilçesi Karagedik Köyü'nde Sedat Dağdeviren, yıl boyunca yetiştirdiği hindileri, yılbaşı öncesi kilosu 26 TL'den satışa çıkaracak

17 Aralık 2018 13:54

Ankara\'nın Gölbaşı ilçesi Karagedik Köyü\'nde Sedat Dağdeviren, yıl boyunca yetiştirdiği hindileri, yılbaşı öncesi kilosu 26 TL\'den satışa çıkaracak.
Yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi hindiler, 2018 yılının son gününde sofralardaki yerini almak için hazırlanıyor. Karagedik köyünde uzun yıllar büyükbaş hayvan ve hindi yetiştiriciliği yapan Sedat Dağdeviren de çiftliğinde beslediği hindileri yılbaşı öncesi satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Dağdeviren, hindileri kilosunu 26 TL\'den satacağını söyleyerek şöyle konuştu:
\'\'Yılbaşının gelmesi ve talebin de çok olması sebebiyle hindi yetiştiriciliği yapıyoruz. Ancak hindilerin de bakımı zor biraz. Hindileri soğuk havada ısıtmak gerekiyor. Onlar için soba yakıyoruz. Bazen elektrikli sobaları da onları ısıtmak için kullandığımız oluyor. Büyütmek için emek harcıyoruz. Genellikle buğday ile besliyoruz. Yılbaşından ayrı olarak kasaplara da veriyoruz. Satışlarımız genellikle bu şekilde oluyor. Satışlarımızda geçen seneye göre daha fazla artış var.\"

Görüntü Dökümü:
------------------------
-Hindilerden detay görüntüler
-Hindi yetiştiricisi Sedat Dağdeviren ile röp.
Haber-Kamera: Kaan ULU/ANKARA, (DHA)

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir