Gündem

ANKARA VALİSİ VASİP ŞAHİN'DEN, OKULLARA 1 GÜNLÜK KAR TATİLİ DUYURUSU (2)

** Kamuda görevli hamile çalışanlar ile engelli çalışanlar idari izinli sayılacaklar ANKARA (DHA) Ankara Valisi Vasip Şahin, kar yağışı nedeniyle il genelindeki okulların yarın tatil edildiğini açıkladı

14 Aralık 2018 02:09

** Kamuda görevli hamile çalışanlar ile engelli çalışanlar idari izinli sayılacaklar

ANKARA (DHA) Ankara Valisi Vasip Şahin, kar yağışı nedeniyle il genelindeki okulların yarın tatil edildiğini açıkladı. Vali Şahin\'in, Twitter hesabından yaptığı duyuruda \"Meteorolojik tahminlere göre ilimizde bu gece başlayıp yarın öğlene kadar sürecek kuvvetli kar yağışı ve buzlanma beklenmekte olup öğrenci ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için yarın (cuma günü) ilimiz genelinde eğitime bir gün ara verilmiştir\" dedi.

Ankara Valiliği\'nde yapılan detaylı açıklamada ise kamuda görevli hamile çalışanlar ile engelli çalışanların da bu tarihte idari izinli sayılacakları belirtildi. 

Açıklama şöyle: \"Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelere göre ilimiz genelinde 13 Aralık Perşembe gece yarısından 14 Aralık Cuma günü öğle saatlerine kadar kuvvetli kar yağışı beklenmektedir. Kuvvetli kar yağışı neticesinde meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmî ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim-öğretim faaliyetlerine 14 Aralık 2018 Cuma günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Kamuda görevli hamile çalışanlar ile engelli çalışanlar da bu tarihte idari izinli sayılacaktır.\" 
 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir