Gündem

Ankara'da polyester fabrikasında çıkan yangında çok sayıda işçi dumandan etkilendi

18 Haziran 2021 17:42

Ankara, Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan mika ve polyester fabrikasında yangın çıktı. Fabrikada çalışan çok sayıda işçi dumandan etkilendi.
 
Ankara’nın Sincan ilçesinde bulunan Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde mika ve polyester üzerine üretim yapan bir fabrikada yangın çıktı. İddialara göre art arda duyulan patlama seslerinin ardından fabrikanın alev alması üzerine olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibinin yanı sıra AFAD ekibi de sevk edildi. Yangın sırasında fabrikada bulunan işçiler dumandan ve alevden etkilendi. İşçiler 112 ekipleri tarafından hastaneye sevk edildi. İtfaiye ekipleri, yangının kontrol altına alınmasının ardından fabrikada olabilecek bir patlamaya karşı önlem aldı.

"Patlama ve çığlık sesleriyle insanlar dışarıya kaçtı"

Yangın çıkan fabrikanın yan fabrikasında çalışan Selin Göksu, büyük bir patlama ve çığlık sesiyle insanların dışarı kaçmaya başladıklarını belirterek, "Fabrika alev almaya başladı. O arada zaten ben de ambulansı ve itfaiye ekiplerini aradım. Biraz geç müdahale edildi ama fabrikayı bir anda alev aldı. Bayağı şiddetli bir patlama sesi geldi, tıpkı gök gürültüsü gibi" dedi. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. (İHA)