Gündem

Alpay Özalan'dan Mansur Yavaş'a, "kasları beyninden fazla gelişmiş troll" yanıtı

04 Mayıs 2023 11:22

AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan, "Kasları beyninden fazla gelişmiş troll bir milletvekili var" diyerek isim vermeden kendisini eleştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Mansur Yavaş'a sert tepki göstererek, "İkiyüzlü ve çapsız" dedi. Yavaş'a sorular yönelten Özalan, "Adamsan cevap ver Mansur Yavaş! Adamsan!" ifadelerini kullandı.

Yavaş ile Özalan arasındaki polemik gündem yarattı. 14 Mayıs seçim çalışmaları kapsamında Ordu'daki mitingde konuşan Yavaş, kendi sözlerini değiştirerek sosyal medyada paylaştığını iddia ettiği Özalan'a tepki göstermişti.

Yavaş'ın sözlerine Özalan'dan yanıt geldi. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Mansur Yavaş denilen kendini bilmez aklınca bana hakaret etmiş" diyen Özalan, şunları söyledi:

"Yahu sen zeka seviyen bilindiği için 4 yıldır konuşturulmayan bir çapsızsın. Kendi partin bile bile sana bu muameleyi yaparken, beyin konusuna girmen senin için biraz riskli değil mi? Konuştukça batma diye yıllarca konuşturulmadın.

"Dağdaki terörist elebaşları Kılıçdaroğlu'nu açık açık destekliyor"

Şimdi de Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'ye ve Selo'ya verdiği tavizlerin üzerini örtmek için ortalığa salındın. Dağdaki terörist elebaşları Kılıçdaroğlu'nu açık açık destekliyor. Sen de vatanseverim, adamım diye ortalıkta geziyorsun. Muhalefetin rezilliklerini örtmeye çalışıyorsun. Senin vatanın neresi, hangi vatanı seviyorsun?

Genel Başkan'ın bay Kemal'in özerklik vaadini ve Van'da HDP bayrakları altındaki mitingini perdelemek için yerli ve milli silahları aşağılamaya çalışıyorsun.

"Adamsan cevap ver Mansur Yavaş!

Beni iyi dinle iki yüzlü Mansur Yavaş. Ülkenin başına geçmesini istediğin Kemal Kılıçdaroğlu, 'Oy verin Selo'yu hapisten çıkarayım. Özerklik getireyim' diyor. Sana tek bir sorum var. 'Apo'nun heykelini dikeceğim' diye ve hendek teröründe özerklik isteyen Selo terörist mi değil mi? Adamsan cevap ver Mansur Yavaş! Adamsan!"

Ne olmuştu?

Yavaş, İHA ve SİHA'larla ilgili sözlerini keserek paylaşan Özalan'a, "Kasları beyninden fazla gelişmiş troll milletvekili" demişti.