Gündem

Akşener ve İmamoğlu'nu güldüren Davutoğlu'nun sözleri oldu

Davutoğlu, "İstanbul’u genç bir arkadaşımıza, 37 yaşında İsa Mesih Şahin kardeşime emanet ettik, İsa Mesih zuhur etti" demişti

19 Ocak 2020 08:24

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in birlikte gazeteye bakarak güldüğü fotoğrafın perde arkası belli oldu. İstanbul'dan bir yerel gazetenin arka sayfasında Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun yaptığı bir açıklamanın olduğu belirtildi. 

Gazete Duvar'da yer alan bir habere göre, İyi Parti’nin İstanbul’da Genel Başkan Meral Akşener’in katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlediği “Kanal İstanbul Projesi Ve Ardındaki Gerçekler” paneline İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da eşi Dilek İmamoğlu’yla birlikte geldi.

Panel başlamadan önce İmamoğlu ve Akşener’in yan yana oturdukları sırada İstanbul’da yayınlanan bir yerel gazeteye birlikte bakarak gülmeleri dikkat çekti. İki siyasetçiyi ve Dilek İmamoğlu’nu gülümseten haber ise bir süre önce Gelecek Partisi’ni kurarak siyasete geri dönen Ahmet Davutoğlu’nun bir açıklaması ile ilgiliydi. Kent Yaşam isimli İstanbul gazetesinin arka sayfasında yer alan haberde, Davutoğlu’nun partisinin İstanbul İl Başkanlığı’na atanan İsa Mesih Şahin’e mazbatasını verirken yaptığı esprili açıklama yer alıyordu. Davutoğlu bu açıklamasında, “İstanbul’u genç bir arkadaşımıza, 37 yaşında  İsa Mesih Şahin kardeşime emanet ettik. İstişareler neticesinde böyle bir karar aldık. İsa Mesih zuhur etti” demişti. Akşener’i ve İmamoğlu ailesi açıklamayı okuyup espriye birlikte güldüler.

Advertisement