Seçim 2024

Akşener'den CHP'ye: Utanmadan, arlanmadan partimizin bütün mensuplarına teklifte bulundular

"Ben de Meral Akşener isem bu abidik gubidikleri bu arkadaşlara yedirtmezsem namerdim"

19 Mart 2024 18:05

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Antalya'nın Serik ilçesinde yaptığı konuşmada, seçimlere ayrı girme kararlarından sonra yaşananlara değinerek, "Buradan ahlak çıkmaz, buradan dürüstlük çıkmaz, buradan abidik gubidik çıkar. Ben de Meral Akşener isem bu abidik gubidikleri bu arkadaşlara yedirtmezsem namerdim. Utanmadan partimizin bütün mensuplarına teklifte bulundular. Her şehirde aynısı oldu ve inanamayacağımız bir biçimde İyi Partilileri CHP’den seçilen büyükşehir belediye başkanları maraba, yancı görüyormuş" dedi.

TIKLAYIN - Akşener: Bu yamuk sistemi değiştirmek için CHP'ye teklifte bulunduk, amacımız Türkiye kazansındı

Akşener, Antalya'nın Serik ilçesindeki temasları sırasında esnaf ziyaretinden önce kendisini bekleyen kalabalığa seslendi. Akşener konuşmasında atanamayan öğretmen adaylarını hatırlatarak, “Şimdi sözünü hatırla Tayyip Erdoğan. 100 bin öğretmeni bir cümleyle tayin etmen mümkün. Tayin et, Serikli bunu görsün. Etmiyorsan atanamamış öğretmenlerin oylarını istiyorum” diye konuştu.

"Yapamıyorsan Meral Akşener olarak ben yapacağım"

Emeklilerin yaşadıkları sorunlara da değinen Akşener, “Sen et yiyemeyen emekliyi gördün mü Sayın Erdoğan? Evinde peyniri olmayan emekliyi gördün mü Sayın Erdoğan… Ben gördüm. Emekliye 7 bin lira ikramiye, 11 bin lira seyyanen zam ver bütün emekliye, sonra en düşük emekli maaşını asgari ücrete getir, emekliler seni görsün ama yapamıyorsan Meral Akşener olarak ben yapacağım” ifadelerini kullandı.

"İyi Partilileri CHP’den seçilen büyükşehir belediye başkanları maraba, yancı görüyormuş"

Seçimlere ayrı girme kararlarından sonra yaşananlara değinen Akşener, "Buradan ahlak çıkmaz, buradan dürüstlük çıkmaz, buradan abidik gubidik çıkar. Ben de Meral Akşener isem bu abidik gubidikleri bu arkadaşlara yedirtmezsem namerdim. Utanmadan, arlanmadan partimizin bütün mensuplarına teklifte bulundular. Her şehirde aynısı oldu ve inanamayacağımız bir biçimde İyi Partilileri CHP’den seçilen büyükşehir belediye başkanları maraba, yancı görüyormuş” şeklinde konuştu.