Politika

AKP'de ilk başvuruyu ilçe belediye başkanı yaptı

Gevaş İlçe Belediye Başkanı Sinan Hakan, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday adaylığı başvurusunda bulundu

05 Kasım 2018 19:32

AKP’de, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimi için aday adaylığı sürecinin 3  Kasım başlamasıyla birlikte ilk başvuruyu Van Gevaş İlçe Belediye Başkanı Sinan Hakan yaptı. İlçe Belediye Başkanı Hakan, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunda bulundu.

AKP Genel Merkezi’ne gelerek Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulunan Gevaş İlçe Belediye Başkanı Sinan Hakan, “Şu an Gevaş Belediye Başkanıyım. Fakat büyükşehir başka bir seçim bölgesi olduğu için başvurumu yaptım. Hayırlara vesile olsun. Zorlu bir sürece gidiyoruz. Doğudaki seçim atmosferi, seçim çalışmalarının havası farklıdır. Batı da daha farklıdır. Ama biz 5 yıldır bu partinin içerisinde belediye başkanı olarak mücadelemizi verdik. Bundan sonrada bir üst perdeden hizmet etmek amacıyla bir irade beyanında bulunuyoruz. Genel Merkezimiz gerekli değerlendirmeyi yapacaktır” dedi.

Niğde için kadın aday başvurdu

AKP Genel Merkezi’ne gelerek Niğde Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunan ilk kadın aday Tuğba Çelik de, çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Çevre yüksek mühendisiyim. Şu an çalışmıyorum. Niğde’de yaşıyorum. Çok heyecanlıyım. Rakiplerim hakkında hiçbir bilgim yok. Geldim başvurumu yaptım” dedi.