Gündem

AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'ndan "Her şey çok güzel olacak" diyen ünlülere: Yediği kaba pisleyen nankörlersiniz

"Motorcunun biriyim ama nankör değilim, ülkesine sınıf atlatan liderine sadık bir vatandaşım"

10 Mayıs 2019 11:52

AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Ekrem İmamoğlu’na destek veren ünlü isimlere, fotoğraflarını da paylaşarak hakaret etti. Sofuoğlu yaptığı paylaşımda "Ak Partiyi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı indirelim diye birlik olan milyonlarca seveni olan yediği kabı pisleyen ünlü nankörlersiniz" ifadelerini kullandı. 

Ekrem İmamoğlu, YSK’nin kararıyla İstanbul seçimlerinin iptal edilmesinin ardından yaptığı açıklama ile sanatçılardan destek beklediği söylemişti. Kısa sürede binlerce ünlü isim #herşeyçokgüzelolacak etiketiyle İmamoğlu’na destek mesajları atmıştı. AKP’den milletvekili seçilen Kenan Sofuoğlu ise Instagram hesabından İmamoğlu’na destek veren ünlülerin fotoğrafını paylaşarak hakaretlerde bulundu.

"Yazıklar olsun nankörler"

Aralarında Elçin Sangu, Şahan Gökbakar, Demet Özdemir, Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz gibi isimlerin bulunduğu fotoğrafı paylaşan Sofuoğlu, altına şu notu düştü: “Yazıklar olsun nankörler! Bu ülkeyi yaklaşık 20 yıldır yöneten Recep Tayyip Erdoğan sayesinde her biriniz milyonersiniz, lüks hayatınız, milyonlarca takipçiniz var. İstanbul’a yapılan hizmetleri bizlerden çok sizler kullanıyorsunuz.

Ekrem İmamoğlu’na sözüm yok ama fırsatı yakaladık hadi Ak Partiyi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı indirelim diye birlik olan milyonlarca seveni olan yediği kabı pisleyen ünlü nankörlersiniz. Diyeceksiniz ki sen kimsin motorcunun biriyim ama nankör değilim, ülkesine sınıf atlatan liderine sadık bir vatandaşım.(Bu arada siyasetçi filan değilim)”

Motor yarışçısı Kenan Sofuoğlu, 24 Haziran genel seçiminde Sakarya’dan AKP milletvekili seçilmişti.