Gündem

AKP mitinginde 'yuh' sesleri

Vatandaşların tepkilerinin artması üzerine jandarma ekipleri güvenlik önlemi aldı

15 Şubat 2019 17:00

AKP Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uğur İbrahim Altay, seçim çalışmaları için gittiği Sarayönü ilçesinde, mevcut Belediye Başkanı Nafiz Solak’ın yeniden aday gösterilmesine tepki gösteren bir grup vatandaş tarafından yuhalanarak konuşturulmadı. Cumhur İttifakı, 24 Haziran seçimlerinde Sarayönü ilçesinde yüzde 81 oy almıştı.

Sözcü gazetesinden Mehmet Ali Kayacı’nın haberine göre, AKP Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Uğur İbrahim Altay ve partililer seçim çalışmaları için Sarayönü ilçesine gitti,

ilçeye bağlı Ladik Mahallesi’ne geldi. AKP İl Başkan Yardımcısı Hasan Çiftçi, Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uğur İbrahim Altay ve Sarayönü Belediye Başkanı ve adayı Nafiz Solak mahalle meydanında vatandaşlara hitap etmek istedi.

Vatandaşlar yeniden aday gösterilmesine tepki gösterdi

Bu esnada bazı vatandaşlar yeniden AKP’nin Sarayönü Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Belediye Başkanı Nafiz Solak’a tepki gösterdi.

“Eğer Ak partili bir belediye olmazsa…”

Mevcut belediye başkanının kendilerinin değil Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  adayı olduğunu belirten İl Başkan Yardımcısı Hasan Çiftçi'ye vatandaşlar yuhalayarak karşılık verdi. Bunun ardından Çiftçi, “Yapılmak istenen tam da bu, Ladik'i bölüp karşı karşıya getirmek. Eğer Ak Partili bir belediye olmazsa, küçük bir hizmet alamaz” diyerek vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı.

Jandarma önlem aldı

İlçe için yapılan çalışmaları ve harcanan parayı anlatan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Bugüne kadar Ladik mahallesine 15 milyonluk yatırım yapmışsız. Ve bugüne kadar ilçe belediyesinde ve Büyükşehir Belediyesinde Ak Partili bir belediye başkanımız vardı. Bu koordinasyonla bu işleri yaptık. Sizden ricamız bu koordinasyonu bozmamanız. Bize destek olmanızı istiyoruz” dedi.

Vatandaşların tepkilerinin artması üzerine meydanda konuşmaya başlayan partililer, ilçe seçim bürosuna geçti. Olay yerine de ilçe jandarma ekipleri gelerek önlem aldı.

24 Haziran’da AKP yüzde 67 oy almıştı

24 Haziran’da yapılan genel seçimlerde; Sarayönü ilçesinde kullanılan oyların yüzde 67.95’ini, MHP ise yüzde 13,18’ini almıştı.