Politika

AKP Milletvekili Taşkın: Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi, İstanbul’un yeşil alan eksikliğini giderecek

31 Mayıs 2022 16:56

AKP Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Atatürk Havalimanı’na yapılacak ‘millet bahçesi’nin, İstanbul’un ‘yeşil alan eksikliğini giderecek bir proje olduğunu’ savundu.

AKP Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında İstanbul'un Fethi'nin 569. yılı kutlamalarının, geçen pazar günü Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleri ve yarım milyonu aşan muhteşem katılımla, coşku içerisinde gerçekleştiğini anlattı.

Fetih törenleriyle birlikte Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin de temellerinin atıldığını; ilk fidanların dikildiğini anımsatan Taşkın, "Tamamlandığında Türkiye'nin en büyük, dünyanın ise 5. büyük parkı olacak Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi, İstanbul'un en çok ihtiyaç duyduğu yeşil alan eksikliğini de giderecek bir proje." diye konuştu.

5 milyon metrekarenin üzerindeki alanın, spordan pikniğe, kitap okumadan yürüyüşe, fuardan müzeye kadar her türlü faaliyetin yürütülebileceği bir bahçe olacağını dile getiren Taşkın, "Yaşlılardan çocuklara herkese hitap eden, günde bir milyon insanın yararlanabileceği bir yer haline gelecek." dedi.. (AA)