Gündem

AKP’li Belediye Başkanı: Bu çatı altında Cumhurbaşkanımızın aleyhinde konuşan olursa defolsun gitsin

"Huylu huyundan vazgeçmezse eğer, kusura bakmayın yollarımız ayrılır arkadaşlar"

15 Şubat 2022 09:28

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz'un, "Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız dedim ama hiç kimse de Kahramankazan belediyesinin sinir uçlarıyla oynamaya kalkmasın. Bu çatı altında Sayın Cumhurbaşkanımızın aleyhinde konuşan olursa defolsun gitsin arkadaşlar" ifadeleri dikkati çekti.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk'ün aktardığına göre, belediye meclisinde açıklamalarda bulunan Koç, Erdoğan’a eleştiri yapan kişilerin belediye çatısı altında olamayacağını söyledi, sözlerine, "Bu mesajın ne anlama geldiğini anlamayan arkadaşlar varsa tekrar söylüyorum: Bu çatı altında Sayın Cumhurbaşkanımız aleyhinde davul çalan kim varsa defolsun gitsin. Şimdi hangi safta duracaksa dursun. Sayın Cumhurbaşkanımızın aleyhinde konuşmak ne demek arkadaşlar ya" diye konuştu.

"Huylu huyundan vazgeçmezse eğer, kusura bakmayın yollarımız ayrılır arkadaşlar"

"İmzaladığımız bu toplu sözleşmeyle birlikte işçilerimiz üstünde disiplin maddelerini tekrar düzenlemiş olduk" diyen AKP'li Oğuz, sözlerine şöyle devam etti:

"Ben buradaki arkadaşlarımızdan bir şey istiyorum: Sadece işinizi düzgünce yapın. Onun dışında diğer çalışan arkadaşlarımız zafiyete uğratacak laflar, dedikodular peşinde koşmayın. Koşan arkadaşlarımıza diyorum ki; Bak 1.5 sene tıkadım şu kulakları, gözlerimi kapadım. Görmezden, duymazdan geldim. Amma huylu huyundan vazgeçmezse eğer, kusura bakmayın yollarımız ayrılır arkadaşlar. Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım ama burada hassas olduğumuz konularda sinir uçlarıyla oynamaya birileri yeltenirse eğer arkadaşlar bunun  faturasını da kendisi öder. Gözyaşı dökmeyin. Bu uyarıların, ikazların amacı siz gözyaşı dökmeyin diye.

"Kendini bilmez birisi ağzını ayıra ayıra bu ülkenin cumhurbaşkanını, bu belediyenin başkanını eleştirecek, hadi ya…"

Ağzımızdan çıkan laflara sahip olmazsak, hakim olmazsak, kime ve neye hizmet ettiğimizi hesaplayamazsak, hangi kuruma ve hangi devlete ait olduğumuzu bilemezsek ait olduğunuz yere gidersiniz arkadaşlar. İkazlarımı dikkate alın ki üzülmeyesiniz. Kendini buraya ait hissetmeyen arkadaşım ait olduğu yere gitsin.

Belediyenin bütün ekonomik imkanlarını biz zorlayacağız bütçeye ekstra yük gelecek bunu karşılayacağız. Bunun karşısında da çıkacak kendini bilmez birisi ağzını ayıra ayıra bu ülkenin cumhurbaşkanını eleştirecek, ağzını ayıra ayıra bu belediyenin başkanını eleştirecek. Hadi ya… Yarın başına taş düştüğü zaman ‘Niye düştü?' diye sorma. Bundan düştü. Sebebi bu işte. Bundan dolayı düştü.”