Gündem

AKP'li Alpay Özalan, İyi Parti'ye yapılan saldırıya 'tiyatro' dedi

31 Mart 2023 16:41

AKP'li Alpay Özalan, İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı’na yönelik kurşunlu saldırıyı 'tiyatroya' benzetti. Özalan, saldırının ardından sosyal medya hesabından, "Cumhurbaşkanımız haddini bildirince İyi Parti yeni bir tiyatro düşünmüş. İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndaki olay üzerinden, hedef göstermelere başlamışlar. Kendinizi çok belli ediyorsunuz! Çok amatör oynuyorsunuz. Biz yemedik, yiyene afiyet olsun. Utanç verici bir parti!" ifadelerini yazdı.

İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı’na silahlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırının ardından çok sayıda siyasi parti saldırıyı kınayan mesaj yayınlarken AKP'li Özalan, saldırıyı 'tiyatro' olarak nitelendirdi. Özalan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanımız haddini bildirince İyi Parti yeni bir tiyatro düşünmüş. İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndaki olay üzerinden, hedef göstermelere başlamışlar. Kendinizi çok belli ediyorsunuz! Çok amatör oynuyorsunuz. Biz yemedik, yiyene afiyet olsun. Utanç verici bir parti!” dedi.  

TIKLAYIN | İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı kurşunlandı

Özalan, paylaşımlarının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Rezil sözlerle Cumhurbaşkanımıza çamur atıyor"

"Ne hikmetse Meral Akşener, tehdit algısı yaptıktan hemen sonra İyi Parti İl Başkanlığı olayı oldu. Derhal suçlamaya geçiyor. Kılıçdaroğlu'nun adaylığını dayatıp zorla kabul ettirmesi partisini batırmıştı. Adı İyi Parti, kurgu kötü! Oy almak için siyaset yapın, tiyatro değil! Meral Akşener kendi yazıp kendi oynuyor. Çıkıp rezil sözlerle Cumhurbaşkanımıza çamur atıyor.

"Akşener, yapılanla neyi amaçladıklarını amatörce açık etti"

Zamanında teröristler, Hdp'ye barajı aştırmak için Hdp mitingini hedef almıştı. Aynı Ajans, benzer oyun. İyi Parti çöküşü durdurmaya çalışıyor. Algınızı kimse yemedi, yemiyor. Ne olduğu henüz anlaşılmayan bir olaydan sonra ağzından tükürükler saçarak Cumhurbaşkanımıza saldırıya geçen Meral Akşener, yapılanla neyi amaçladıklarını amatörce açık etti. Mesele Fazıl Say'dan yediği laflar, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını dayatması ve dağılan partisi. Zavallı! Buraya amatör bir oyuncu bırakıyorum. Adı Meral Akşener.

"Kurgunuz batsın"

Geri vites yapıp Kemal Kılıçdaroğlu'nun dayatmalarını kabul edince partisi dağılmaya başladı. Ne yapacağını şaşırdı. Siyasi rant için yapmayacağı şey yok! Meral Akşener, önceden planlamış gibi heyecanla provokasyon yapıyor ve "Bu kadına oy vereceksiniz." diyor. Her şey, adaylığını dayatıp masadan kovan ve linç ettirip istediğini alan Kemal Kılıçdaroğlu'na oy istemek içinmiş! Kurgunuz batsın. Milletin aklıyla alay ediyorlar!"