Yaşam

AKP Grup Başkanvekili Turan'dan Kenan Sofuoğlu'nun 'Emir erlerim' paylaşımına tepki: Niye böyle bir şey yaptı bilmiyorum

''Keşke olmasıydı”

29 Aralık 2018 03:52

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, TBMM’deki odasında masaya ayaklarını uzatarak çektiği fotoğrafta karşısında bulunan kişiler için ‘Emir erlerim’ diyen AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun paylaşmasına ilişkin ''Keşke olmasıydı” yorumunda bulundu. Turan "Niye böyle bir şey yaptı bilmiyorum. Bir daha olmayacağını ümit ediyorum" dedi.

Turan Meclisteki makamında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Turan, Meclisin seçimden sonraki 3-4 aylık süreçte yoğun şekilde çalıştığını, 15 teklifin yasalaştırıldığını, 4 tezkere ve 2 araştırma komisyonu raporunun görüşüldüğünü ifade etti.

''Keşke olmasaydı''

Sofuoğlu'nun sosyal medyadan paylaştığı fotoğrafa ilişkin soruya Turan, ''Keşke olmasıydı. Kendisi de şık bir tarz olmadığını ifade eden bir açıklama yaptı. Niye böyle bir şey yaptı bilmiyorum. Ama AK Parti ruhuna, felsefesine uygun bir fotoğraf olmadığını, zaten kendisi de sonra özür dileyerek açıkladı. Bir daha olmayacağını ümit ediyorum.'' şeklinde yanıtladı.

Ne olmuştu?

Geçen günlerde üzerinde 'senatör' sıfatının yazdığı kartvizitler bastırmasıyla tartışma yaratan Sofuoğlu, bu kez de TBMM’deki odasında masaya ayaklarını uzatarak çektiği fotoğrafı paylaştı.

Fotoğrafta ayakları gözüken Sofuoğlu’nun karşısında duran iki kişiye de “Emir erlerim” dediği paylaşım tartışma yarattı.

Sofuoğlu paylaşımı kısa süre içerisinde kaldırsa da, eleştiriler devam etti.

Sofuoğlu, daha sonra şu açıklamayı yaptı:

“Siyasete biraz espri katmak amacıyla yapmış olduğum paylaşım kastının ötesinde anlamlara taşınmıştır. Tabi ki bunu kesinlikle doğru görmüyorum ancak lüzumsuz tartışmalara sebebiyet vermemek için bu paylaşımımı 4 dakika içerisinde kaldırdım. Yanlış anlama üzerinden gelen eleştirilerin başımın üstün de yeri var. Hususen yanlış anlama kastıyla gelen eleştirileri milletin vicdanına havale eder, saygılarımı sunarım.”