Gündem

AKP'den CHP'ye geçen Pazarcık'ın yeni belediye başkanı anlattı: Son mesai saatinde 4,5 milyon liralık fatura kabul edilmiş, son hafta 3 başkan yardımcısı getirilmiş

“Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız ama bankamatikleri tespit edip göndereceğiz”

25 Nisan 2024 08:17

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat’taki ilk depremin merkez üssü Pazarcık ilçesi AKP’den CHP’ye geçti. Yeni belediye başkanı Av. Haydar İkizer, tespit edilen usulsüzlükleri açıkladı. İkizer’in anlattığına göre, belediyede seçimden önceki son mesai saatinde 4,5 milyon liralık fatura kabul edilmiş, son haftada Elbistan Belediyesi’nden üç mühendis belediyeye geçirilip başkan yardımcısı yapılmış.

Cumhuriyet’ten Çağdaş Bayraktar’ın haberine göre, İkizer, iktidarın tüm bakanları ve milletvekilleriyle bölgeye çıkarma yaparak deprem sonrası dağıtmadıkları para, eşya ve yardım malzemesini seçim döneminde dağıttıklarını vurguladı.

İkizer, tespit ettikleri usulsüzlükleri şöyle anlattı:

“Seçimden önceki son mesai saatinde 4,5 milyon liralık fatura kabul edilmiş. Son haftada Elbistan Belediyesi’nden üç mühendis bizim belediyeye geçirilmiş. Bu üç mühendisi de belediye başkan yardımcısı yapmışlar. Geçmiş dönemde belediyenin araçları vardı, sırf rant için daha maliyetli olduğu halde araç kiralamaya dönmüşler. Biz geldik, kamyon yok, kepçe yok, çöp kamyonu yok. Belediyede normalde 150 personel yetecekken personel sayısı 257 olmuş. Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız ama bankamatikleri tespit edip göndereceğiz. Belediyemizin 177 milyon borcu var. Düşünün, yıllık misafir ağırlama masrafı 800 bin lira. Kime ne yedirip ne içiriyorsunuz? İstanbul, Ankara, Adana, Mersin gibi büyükşehirlerden destek sözü aldık. Projelerimiz hazır. Kentimizi yeniden inşaat edeceğiz.”