Gündem

AKP Başakşehir Medya Sorumlusu: Ekrem İmamoğlu Trabzon'da Pontus Rum Cemiyeti tarafından işte böyle karşılandı

Gelen tepkiler üzerine AKP Başakşehir Medya Sorumlusu Şevki Mert Akın, bu twitini sildi ve profilini değiştirdi

05 Haziran 2019 17:30

AKP Başakşehir İlçe Teşkilatı Medya Başkanı Şevki Mert Akın, Ekrem İmamoğlu'nun Trabzon'da CHP tarafından Atatürk Alanı'nda düzenlenen bayramlaşma programına ilişkin, "Ekrem İmamoğlu Trabzon'da Pontus Rum Cemiyeti tarafından işte böyle karşılandı" şeklinde tweet alttı. Bu sözlerle ilgili eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş ise, "Bu twiti yazan kişi AKP Başakşehir Medya Birim Başkanı... Bayram günü ağzımın tadını bozmamak için sadece 'Allah akıl fikir versin' diyorum... Çünkü; ırkçılık bir hastalıktır ve tedavisi yoktur..." tepkisini gösterdi. AKP Başakşehir Medya Sorumlusu, bu sözlerinden sonra gelen tepkiler üzerine bu twitini sildi ve profilini değiştirdi.

AKP Başakşehir Medya Birim Başkanı Şevki Mert Akın sosyal medya hesabından Ekrem İmamoğlu'nun Trabzon ziyareti sırasında yaptığı bayramlaşma töreninde otobüsün üstünden konuşma yaptığı bir fotoğrafı paylaşarak "Pontus" ifadeleri kullandı. Paylaşımı büyük tepki çeken Şevki Mert Akın'ın daha sonra attığı twiti sildiği görüldü. Tepki çeken paylaşımında Akın şu ifadeleri kullandı: Ekrem İmamoğlu Trabzon'da Pontus Rum Cemiyeti tarafından işte böyle karşılandı. Zira adam İstanbul'u tekrar Konstantinopolis yapan kişi. Biz demiyoruz Atatürk'ün denize döktüğü Yunanlar diyor" dedi.

Bu tweeti alıntılayarak duruma tepki gösteren CHP Milletvekili Barış Yarkadaş ise, "Bu twiti yazan kişi AKP Başakşehir Medya Birim Başkanı... Bayram günü ağzımın tadını bozmamak için sadece 'Allah akıl fikir versin' diyorum... Çünkü; ırkçılık bir hastalıktır ve tedavisi yoktur..." ifadelerini kullandı.

Gelen tepkiler üzerine twitini silen ve profilini değiştiren AKP Başakşehir Medya Sorumlusu'na Yarkadaş şu tepkiyi gösterdi: "İmamoğlu'nu karşılayan on binlerce Trabzonluyu "Rum Pontus Cemiyeti Üyesi" ilan ederek ırkçılıkta zirve yapan AKP yöneticisi, kendisini eleştiren twitim sonrası, önce yazdıklarını sildi, ardından da profilini değiştirdi. Söylediklerinin arkasında duramıyorsan, söylemeyeceksin!" dedi.