Politika

Akif Beki: Dezenformasyonla daha etkin mücadele isteyen, dezenformasyonun dik alasını kendi yapar mı?

"ABD ile AB’nin talimat verdiğini, bizi cinsiyetsizleştirip LGBT yapacaklarını anlatan İçişleri Bakanı orada..."

23 Haziran 2022 09:45

Karar yazarı Akif Beki, iktidarı "dezenformasyon yasası"ndaki 'yanıltıcı bilgi yayana hapis' maddesi iktidar kanadının açıklamaları ve iktidara yakın gazetelerin bazı haberleri üzerinden eleştirdi. 

Beki, "Daha dün Sezgin Tanrıkulu’nun ağzına laf uyduran örgütlü trol kampanyası, onu gerçekmiş gibi haberleştiren gazete orada... O lafı CHP’li Tanrıkulu etmiş, yerli milli İHA üretimini durduracakmış gibi tepki gösteren, hakaret yağdıran bakan, parti sözcüsü orada... Altılı Masa’yı iktidara getirip Ayasofya’yı camiden kiliseye geri çevirten gazete başyazarı orada... ‘Tövbe estağfurullah’lar, ‘la havle’ler çekerek, ‘bu da mı başımıza gelecekti, Allah 2023’te Altılı Masa’ya fırsat vermesin’ efektleri eşliğinde... ABD ile AB’nin talimat verdiğini, bizi cinsiyetsizleştirip LGBT yapacaklarını anlatan İçişleri Bakanı orada..." dedi. 

Beki şöyle devam etti:

"Yağ zammını haber vermek bile provokatif, halkı korkuya sevkeden, milli güvenlikle kamu sağlığı ve düzenini bozan yanıltıcı bilgi yaymak oluyorsa... Söyleyin, bunlar nedir?

Dezenformasyonla daha etkin mücadele isteyen, dezenformasyonun dik alasını kendi yapar mı? Üste bir dolu nefret suçu, halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçu ekleyerek hem de.

Daha mevcut yasalara kendi uymayanlar, olanı kendine uygulamayanlar, yetersizmiş gibi yeni yasa hazırlıyor. Amacın gerçek bilgiyle değil de yalanla mücadele olduğuna kim inanır?

Sormazlar mı; namazda gözünüz varsa, kulağınız niye ezanda değil?"

Yazının tamamı için tıklayın. 

TIKLAYIN - 'Dezenformasyon yasası' AKP'de çatlak yarattı: Mahir Ünal ve bazı milletvekilleri imza atmadı

TIKLAYIN - Bakan Soylu: Bizi cinsiyetsizleştirip, LGBTİ yapacaklarmış