Medya

Akif Beki, Binali Yıldırım tarafından T24 yazarı Mehmet Y. Yılmaz’a dava açılmasına tepki gösterdi: Açıklarsın servetini olur biter

02 Ekim 2019 07:42

T24 yazarı Mehmet Y. Yılmaz'a; bakanlık, TBMM Başkanlığı ve Başbakanlık görevlerinin ardından AKP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan Binali Yıldırım ile çocuklarının servetindeki artışın kaynağını sorduğu yazıları nedeniyle dava açıldı. Binali Yıldırım'ın suç duyurusu üzerine Cumhuriyet Savcısı Tuncay Karcıoğlu'nun  "kamu görevlisine hakaret" savıyla düzenlediği iddianamede Mehmet Y. Yılmaz'ın 4 yıl 1 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı  döneminde danışmalığını da yapan Karar yazarı Akif Beki bugünkü köşesinde Mehmet Y. Yılmaz’a hapis istemiyle açılan davayı yazdı. Beki Yıldırım'a seslenerek, "Açıklarsın servetinin kaynağını, haksız kazanç spekülasyonlarını çürütürsün, kuru iftira ve kuyruklu yalansa suratına çarpar rezil rüsva bile edersin yayanı, kesilir sesler, herkes oturur yerine, olur biter” dedi.

TIKLAYIN: T24 yazarı Mehmet Y. Yılmaz'a, Binali Yıldırım ve çocuklarının servetindeki artışın kaynağını sorduğu için 4 yıl 1 aya kadar hapis talebiyle dava açıldı!


Beki yazısında, “Oysa dava kapatmaz konuyu, daha da büyütür. 'Şuyuu vukuundan beter' denmiyor haybeye, alır yürür başını şayialar. İnternet sitelerinde dolaşırken birden dünya medyasında haber olmaya başlar. Mastika sakızı gibi dillerine düşer, sündürür dururlar” ifadelerini kullandı.

Yazının devamı için tıklayın