Gündem

Ahmet Ümit’ten Alper Taş’a destek

"Beyoğlu tarihsel yapısı gereği, çok kültürlülüğü içeren, sanatın, hayatın, siyasetin bulunduğu, farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bir bölge"

14 Mart 2019 15:15

Alper Taş'ın Beyoğlu adaylığının ilçe için bir umut olduğunu ifade eden yazar Ahmet Ümit, "Beyoğlu'nda Alper Taş'ı destekleyelim, omuz verelim ve Beyoğlu'nu eski güzel günlerine geri döndürelim" dedi.

Alper Taş ile bir otelde bir araya gelen Ümit,  Taş hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Beyoğlu tarihsel yapısı gereği, çok kültürlülüğü içeren, sanatın, hayatın, siyasetin bulunduğu, farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bir bölge. Fakat ne yazık ki tek seslileşmeye doğru gidiyor. Alper Taş, kendi düşünceleri, renkli kişiliği, demokratik ve sosyalist yapısı gereğiyle bu renkliliği Beyoğlu'na yeniden getirebilecek, yeniden kazandırabilecek bir şahsiyettir. O nedenle Beyoğlu'nda Alper Taş'ı destekleyelim, omuz verelim ve Beyoğlu'nu eski güzel günlerine geri döndürelim."

Ahmet Ümit'le görüşmesinde Beyoğlu'nun kıymeti üzerine konuşan Alper Taş, '' Beyoğlu; Okmeydanı'ndan Haliç'e, Tophane'den Kasımpaşa'ya, 45 mahallesiyle hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Boş arsalarında maç yaptığımız, çocukluğumuz, ilk sinemamız, ilk tiyatromuz, kültür hayatımız... Bir meydandan bir meydana uzayan İstiklal Caddesi'nde geçirdiğimiz gençliğimiz. Camileriyle, sinagoglarıyla kiliseleriyle ortak kültürümüz, değerlerimiz'' dedi.