Gündem

Ahmet Taşgetiren: Cumhur İttifakı 14-28 Mayıs'ta elde ettiği başarıyı gösterse bu görüşme Erdoğan tarafından gerekli görülmezdi

03 Mayıs 2024 07:41

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in yaptıkları görüşmeye dikkat çekerek, "Eğer Cumhur İttifakı 14-28 Mayıs seçimlerinde elde ettiği başarıyı gösterse, bu görüşme ne Özel tarafından talep edilebilir ne de Erdoğan tarafından gerekli görülürdü. Dolayısıyla görüşmede inisiyatif, 31 Mart sonuçlarının, daha açıkçası seçimde CHP’nin birinci parti olarak çıkmasınındır" diye yazdı.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını kaydeden Taşgetiren, "Görüşme, ülkede siyasetin dengelenmesi açısından da, iktidar – muhalefet arasında iletişimin gerçekleşmesi açısından da başlı başına önemlidir. Sormak isterim: Bu görüşmeden sonra Erdoğan, 1 Mayıs geriliminin bu ölçüde yaşanmasından pişmanlık duymuş mudur? Ya da bir soru: Bu görüşme 1 Mayıs’tan önce yapılsaydı o gerilim yine de yaşanır mıydı?" ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın...