Politika

Ahmet Davutoğlu'ndan 'istifa yıl dönümü' paylaşımı: Her geçmiş yeni bir Geleceğe gebedir

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu

13 Eylül 2022 20:46

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu; AKP'den istifasının yıl dönümü vesilesiyle, istifa konuşmasını, "Her son yeni bir başlangıca, her geçmiş yeni bir Geleceğe gebedir" notuyla sosyal medya hesabından paylaştı.

Başbakanlık ve Genel Başkanlık yaptığı AKP'den 13 Eylül 2019 tarihinde ayrılan Ahmet Davutoğlu, Twitter hesabı üzerinden istifa konuşmasının yer aldığı videoyu paylaştı. 

Davutoğlu, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: 

"AKP'nin vefakar tabanı, ülkenin her yanında omuz omuza iki seçim mücadelesi verdiğim ve demokrasi tarihimizin en yüksek oyuyla birlikte büyük bir onur yaşadığı kendi Genel Başkanı'nın ihraç edildiğini görme üzüntüsünden kurtarmak için yıllarca alın terimizi ve fikir emeğimizi verdiğimiz partimizden istifa ediyoruz.

Bu 18 yıl içerisinde aralarında bulunmaktan büyük bir şeref duyduğumuz AKP'nin vefalı tabanına, hiçbir menfaat beklemeden çalışan cefakar teşkilatına teşekkür borçluyuz. Ancak onlara veda etmiyoruz. Teşekkür ediyoruz, veda etmiyoruz. Onlar vedanın değil; vefanın muhataplarıdırlar.

Aziz milletimiz, tabelalar geçici; hayatımızı ve her türlü mücadeleyi anlamlı kılan değerler kalıcıdır. Partiler bu değerlere hizmet ettikleri ölçüde anlamlı olurlar. Biz bu değerlerin, ilkelerin savunucusu ve sözcüsü olmaya devam edeceğiz."