Gündem

AFAD, "Neyse ki deprem anında alışveriş yapabileceğimiz yüzlerce AVM var" diyen Ece Üner'e dava açıyor

"AFAD olarak toplumu yanlış bilgilendirdiğiniz için hukuki yollara başvuracağız"

30 Eylül 2019 19:39

İstanbul'da meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem sonrası, toplanma alanlarına ilişkin "Neyse ki deprem anında alışveriş yapabileceğimiz yüzlerce AVM var" diyerek sitem eden Show TV spikeri Ece Üner'e, Afet ve Acil Durum Yönetim (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu sosyal medya hesabından tepki gösterdi. "Ece Üner güya gazetecilik yapmış" diyen Güllüoğlu, konuyla ilgili hukuki yollara başvuracaklarını açıkladı.

Ece Üner, İstanbul'daki depreme ilişkin haberin sunumunda "İstanbul'da olası bir depremde bizlerin toplanma alanı olarak belirlenen 493 bölgeden 416'sına AVM, rezidans ve gökdelen inşa edilmiş. Neyse ki deprem anında alışveriş yapabileceğimiz yüzlerce AVM alternatifi var" demişti.

Üner'in canlı yayındaki sözleri üzerine AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu'ndan açıklama geldi. Twitter hesabından konuyla alakalı paylaşım yapan Güllüoğlu, Ece Üner'e şu sözlerle sitem ederken, hukuki yollara başvuracaklarını açıkladı:

"Ece Üner güya gazetecilik yapmış. Hayret bir şey! Acaba kimi aradı sordu toplanma alanı kaç tane var diye, acaba E-devlete hiç girip baktı mı? Bu nasıl bir gazeteciliktir?! Hangi yılda kaldınız? Nasıl bilgi topladınız?! AFAD olarak toplumu yanlış bilgilendirdiğiniz için hukuki yollara başvuracağız. Herkesi yaptığı işte sorumlu davranmaya, insafa, izana davet ediyorum."