Spor

Adil Gevrek'ten 'Guilherme transferi' açıklaması: Hatırı sayılır kişiler araya girince…

Yeni Malatyaspor Başkanı, Trabzonspor ile yaşanan gerilime ilişkin konuştu

11 Şubat 2020 21:01

BtcTurk Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek Kulüpler Birliği toplantısının ardından Trabzonspor ile yaşanan gerilime ilişkin konuşurken, "Guilherme transferi 40 bin Euro değil, 500 bin Euro'ya gerçekleşti. Araya hatırı sayılır insanlar girince müsaade ettik" dedi.

Gevrek, Kulüpler Birliği toplantısının çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Trabzonspor'un Guilherme transferine değinen Gevrek, "Transfer 40 bin Euro değil, 500 bin Euro'ya gerçekleşti. Araya hatırı sayılır insanlar girince müsaade ettik" ifadelerini kullandı.

Adil Gevrek'in yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle :

"Hatırı sayılır insanlar araya girince..."

"Trabzonspor ile bizim yıllardır gelen kardeşliğimiz var. ama son gün yapılan Guilherme transferi bu dostluğa zarar verdi. 40 bin euro verip oyuncu alamadılar. 500 bin Euro gibi bir miktarla bitti. Hatırı sayılır insanlar araya girince müsaade ettik. Etik olmadığını yüzlerine de söyledim. 40 bin euro'yu yatırarak oyuncuyu alabiliriz deniliyordu ama tüm Türkiye gördü ki alınamıyormuş. Transfer yaklaşık 500 bin euro'ya bitti. Bunu herkesin bilmesinin faydası var.

"Doğru bulmadığımızı TFF'ye ilettik"

"Ertelenen maç mevzusunu, federasyon da Trabzonspor da sanki net anlatamadık. Biz maç oynamak istemedik, illa bu maç oynansın demedik. Sanki biz maç oynamak istiyormuşuz gibi bir taraf olduk. Aslında bu iş öyle değildi. Biz ertelemenin şekline karşı çıktık. Doğru bulmadığımızı da TFF'ye ilettik. Ben Trabzonspor gelmek istemiyor, demedim. Gelmek istemediği söylendi, dedim. Biz ertelemenin şekline karşı çıktık. Doğru bulmadığımızı da TFF'ye ilettik."