Gündem

Abdurrahman Dilipak'tan Diyanet'in "Fiyatları tayin eden Allah’tır" fetvasına tepki: Allah'a iftira ediyorlar, günah!

"Dolar 18 Lira bu da Allah’ın kaderi. Dikkat, buna sebep olanların sorumluluğu yok değil"

28 Temmuz 2022 12:56

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak,  Diyanet İşleri Başkanlığı’nın "Fiyatları tayin eden Allah'tır" fetvasına tepki gösterdi.  Dilipak, "Allah'a iftira ediyorlar. Yazık, ayıp, Allah'a iftira ediyorlar" dedi.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Twitter’da Diyanet'in yayınladığı “Fiyatları tayin eden, darlık ve bolluk veren Allah’tır” fetvasına tepki gösterdi.

TIKLAYIN - Diyanet’ten “ekonomi” fetvası: Fiyatları tayin eden Allah’tır

TIKLAYIN - Diyanet'ten "Fiyatları tayin eden Allah’tır" fetvasına açıklama

Dilipak, "Şeytan'ın gerçekleştirdiği tüm fiiller de Allah'ın iradesine tabi, cinayetler de, uyuşturucu baronları da. Bunu söyleyen de, anlayan da bağlamı dışında yorumlayarak Allaha iftira ediyorlar. Yazık, ayıp, günah!.." dedi.

Dilipak, Twitter paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

"Dolar 18 lira bu da Allah’ın kaderi. Dikkat, buna sebep olanların sorumluluğu yok değil. Bunun hesabını Allah onlardan soracak. Biz tembellik yapmış, bu sonuçta bizim de sorumluluğumuz varsa biz de hesap vereceğiz. Herkes Allah’ın iradesine tabi, ama bizler rızasına karşı sorumluyuz.

Tamam Darbeler de Allah'ın kaderi, Terör de, cinayetler de. Şeytan'ın gerçekleştirdiği tüm fiiller de Allah'ın iradesine tabi, Mafyada, cinayetler de, uyuşturucu baronları da. Bunu söyleyen de, anlayan da bağlamı dışında yorumlayarak Allaha iftira ediyorlar. Yazık, ayıp, günah!..

Allah (cc) sadece iyi filler ya da meleklerin yaptıklarının sahibi değil. Herkes yaptıklarından sorumlu, Allah herkesin yaptıklarının hesabını bir gün onlardan soracak, iyilikleri mükafatlandıracak ve kötülükleri cezalandıracak..

İlle de bu işi öteki dünyaya bırakmaya bilir. Bu dünyada da onları rezil, rüsva, zelil edebilir. Onun için Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste denmiştir. Zalimlere yardım etmeyin, ateş size dokunacağı gibi, Allah onları onların başına musallat edebilir."