Gündem

AKP Sözcüsü Çelik: Charlie Hebdo adlı dergi bir nefret suçları bültenidir

Görsel temsilidir

17 Mayıs 2023 12:23

Fransız dergisi Charlie Hebdo'da yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karikatürüne bir tepki de AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi. Çelik, "Ancak kaderimiz bizi ondan kurtarır" başlığı atılan karikatür için “Charlie Hebdo adlı dergi bir nefret suçları bültenidir" dedi.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

“Bütün bu nefret odaklarının Cumhurbaşkanımızı hedef alması, sahip oldukları faşist zihniyetin ürünüdür.  Milletimiz hepsine demokrasi dersi vermeye devam ediyor.  Milletimiz demokratik değerlere bağlılığını bir kere daha tüm dünyaya gösterdi. Cumhurbaşkanımız defalarca seçim kazanan bir lider olarak, demokratik iradeye saygısını her vesileyle ortaya koymuştur. Avrupa’nın faşistlerini kendi nefretlerine terke diyoruz.”

Fahrettin Altun: Bizi yolumuzdan döndüremezsiniz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Charlie Hebdo ve türevlerine sesleniyorum. Ne yaparsanız yapın Recep Tayyip Erdoğan'ı yıldıramazsınız. Bizi de yolumuzdan döndüremezsiniz" ifadesini kullandı.

Altun, sosyal medya hesabından, provokasyon, hakaret ve küfrün dünya medyasındaki önemli merkezlerinden biri olan Charlie Hebdo adlı çirkin neşriyatın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik yaptığı son ahlak ve insanlık dışı karikatürle bir kez daha ne denli iğrenç olduğunu dünyaya kanıtladığını belirtti. Altun, şunları kaydetti:

"Anlaşılan o ki Sayın Cumhurbaşkanı'mızın 14 Mayıs seçimlerinde elde ettiği büyük başarı, bu şeref yoksunlarının da uykularını kaçırmış, hastalıklı ruh hallerini ortalığa saçıp kinlerini, nefretlerini kusmalarına vesile olmuş. Charlie Hebdo ve türevlerine sesleniyorum. Ne yaparsanız yapın, Recep Tayyip Erdoğan'ı yıldıramazsınız. Bizi de yolumuzdan döndüremezsiniz. Bu ahlaksızlığı şiddetle kınıyor, düşmüş oldukları bu çaresizlikte debelenirlerken onlara acıyan gözlerle bakıyoruz."

İbrahim Kalın: Bu kadar çıldırdığına göre doğru yoldayız

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, milletin, Charlie Hebdo dergisine en güzel cevabı hem de daha gür bir sesle 28 Mayıs'ta vereceğini belirtti. Kalın, şöyle dedi:

"Charlie Hebdo paçavrası bu kadar çıldırdığına göre doğru yoldayız. Kötülük bazen böyledir. İyilere yol gösterir. Merak etme CH. Milletimiz sana da en güzel cevabı hem de daha gür bir sesle 28 Mayıs günü verecek."

Mevlüt Çavuşoğlu: Türk milletine hakaret etmeye devam ediyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Charlie Hebdo'nun kapağına tepki gösterdi. Çavuşoğlu, "İnsanlıktan nasibini almamış rezil Charlie Hebdo Türk Milleti’ne hakaret etmeye devam ediyor. Unutmayalım! Kötülüğe methiye düzenler, her zaman kendi nefret ve fesatlıklarında boğulurlar. Asıl ibretlik olan, Türk Milleti’nin özgür iradesini çeşitli oyunlarla alt edemeyenlerin çaresizce kadere bel bağlamalarıdır" dedi.