Gündem

66 yaşındaki sahte psikologdan 17 yaşındaki kıza taciz; "Bir dahaki sefere sen beni öpmek isteyeceksin"

23 Ocak 2023 15:49

Konya'da kendisini psikolog olarak tanıtan 66 yaşındaki bir kişinin, 17 yaşındaki lise öğrencisi F.F.'yi taciz ettiği öne sürüldü. İddiaya göre, seanslar düzenleyen sahte psikolog, genç kızın zorla dudağından öpmeye kalktı. Şüpheli hakkında 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 
Sabah gazetesinden Tolga Yanık'ın haberine göre; 12. sınıf öğrencisi F.F., hem dersleri konusunda hem de özgüven eksikliği nedeniyle yardım almaya karar verdi. F.F., Nisan 2021'den itibaren kendisini psikolog olarak tanıtan M.E.D.'nin seanslarına gitmeye başladı.
 
Genç kızın yanağına dokunan M.E.D, "Buralar şefkat, merhamet', daha sonra ise dudaklarına dokunup, "Burası sadece özel kişiler tarafından öpülebilir, seni öpebilir miyim?" dedikten sonra genç kızı zorla dudağından öptü.
 
"Bir dahaki sefere sen beni öpmek isteyeceksin" diyerek genç kıza zorla sarılan M.E.D., daha sonraki seanslarda ise, "şimdi kim kimi öpüyor?" diyerek tacizlerini sürdürdü.
 
Genç kız bu durumu hem annesine hem okuldaki psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmenine anlattı. Genç kızın ailesinin şikayeti üzerine gözaltına alınan M.E.D. hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

8 yıla kadar hapis istemi

Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan M.E.D. hakkında Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapmasında, "Sarkıntılık suretiyle çocuğun cinsel istismarı" suçundan 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

"Yardımcı olmaya çalıştım"

İlk kez hâkim karşısına çıkan M.E.D., ''Ben eğitim danışmanlık merkezinde çalışıyorum. Ona yardımcı olmaya çalıştım. Bazen baba-kız, bazen ağabey-kardeş bazen de öğretmen-öğrenci ilişkisi içerisinde hareket ettik. Derslerdeki ilerlemesi nedeniyle o bana sevincinden sarıldı. Hatta ben ona dikkatli olması korusunda uyardım" dedi.