Gündem

5 ülkeye yapılan tanı kiti, maske ve tulum yardımı yine Cumhurbaşkanlığı forsuyla gönderildi!

08 Nisan 2020 10:39

Türkiye, yeni tip Koronavirüs'le (Covid-19) mücadele eden ülkelere yardım etmeye devam ederken, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Bosna Hersek ve Kosova'ya gönderilen paketler de Türkiye Cumhuriyeti yerine Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı ibaresi yer aldı.

Sağlık Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla balkan ülkeleri için maske, tulum ve tanı kiti hazırladı.

Askeri personel tarafından paketlenen sağlık yardım malzemeleri, kamyonlarla Etimesgut Askeri Havaalanı'na getirildi. Kargo paketleri üzerinde Türkiye ve yardım gönderilen ülkelerin bayrakları ile Hz. Mevlana'nın, 'Ümitsizliğin ardında nice ümitler var, karanlığın ardında nice güneşler var' sözleri yer aldı.Uçak, önce Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a, ardından Saray Bosna, Karadağ, Üsküp ve Priştine'ye giderek yardım malzemelerini teslim edecek.

Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan maske, tulum ve tanı kitleri TSK'ya ait uçak ile Sırbistan, Bosna Hersek, Karadağ, Kuzey Makedonya ve Kosova’ya ulaştırılacak" denildi.

Daha önce de İtalya ve İspanya'ya gönderilen yardımlarda Türkiye Cumhuriyeti yerine Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yazması tepki çekmişti.