Gündem

3 ilde ortak fidye operasyonu

Ali AKSOYER/İSTANBUL,(DHA) İSTANBUL'da bir işyerini basarak iki kişiyi silah tehditi ile kaçıran ve 1 milyon lira fidye isteyen 5 şüpheli polis tarafından yakalandı

30 Eylül 2017 18:02

Ali AKSOYER/İSTANBUL,(DHA) İSTANBUL\'da bir işyerini basarak iki kişiyi silah tehditi ile kaçıran ve 1 milyon lira fidye isteyen 5 şüpheli polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin kaçırdıkları kişileri yakalanmadan önce serbest bıraktıkları öğrenildi. Yakalanan şüphelilerin cinsel istismar,otodan hırsızlık, yaralama gibi suçlardan çok sayıda polise geliş kayıtları olduğu belirtildi.

İŞYERİNİ BASIP ADAM KAÇIRMIŞLARDI
Ataşehir, Ferhatpaşa Mahallesi, 51. Sokak üzerinde 23 Ağustos 2017 tarihinde meydana gelen olayda maskeli ve silahlı bir şekilde işyerine gelen 5-6 kişi Hüseyin K ve Emrah M. adlı kişileri kaçırdı. Olay sırasında Emrah T. adlı çalışanın 5 bin 500 lirasını gasp eden şüpheliler olay yerinden kaçtı.

1 MİLYON LİRA FİDYE İSTEDİLER
Bu olaydan bir gün sonra kaçırılan kişilerin akrabalarını arayan şüpheliler Hüseyin K. ve Emrah M.\'nin hayatı karşılığında 1 milyon lira fidye istedi. Gasp Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan çalışmalarda kaçırılan kişilerin Kocaeli bölgesine götürüldüğü tespit edildi. Fidye ile ilgili süren pazarlıklar sırasında polisin kendinilerini takip ettiğini öğrenen şüpheliler,  Hüseyin K. ile Emrah M.\'yi Kocaeli otobüs terminalinde serbest bıraktılar.

3 İLDE ORTAK OPERASYON YAPILDI
Perişan bir halde polise ifade veren kaçırılan kişilerin \"Hepsi maskeliydi, yüzlerini göremedik. kim olduklarını bilmiyoruz.\" şeklinde ifade verdikleri belirtildi. Polis olayla ilglii sürdürdüğü soruşturmada kaçırma olayına karıştıkları iddia edilen şüphelileri yakalamak için 27 Eylül 2017 tarihinde Kocaeli, Sakarya  ve İstanbul\'da eş zamanlı operayyon yaptı. Operasyonda olaya karışan Mehmet Uluç E.(28), Abdullah K.(29), Abbas B.(30), Cihan A.(55) ve Köksal T.(34) gözaltına aldı. Şüphelilerle birlikte 2 tüfek,  çok sayıda  plastik kelepçe, iki adet telsiz ile bir kuru sıkı tabanca ele geçirildi.Gasp büro amirliğinde işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildiler.

(FOTOĞRAF)

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir