Spor

25 yaşındaki şampiyon sporcu, memleketinde davul ve zurnayla karşılandı

Ömer Keklikçi, Balkan şampiyonu oldu

18 Mayıs 2018 19:52

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde, çiftçilik yapan ailesine tarlada yardım ettikten sonra kalan zamanlarında antrenmanlarla hazırlandığı Balkan ve Dünya Şampiyonu olan milli sporcu Ömer Keklikçi (25), memleketinde davul ve zurnayla karşılandı.

DHA' da yer alan habere göre; Nurdağı'na bağlı Bademli Mahallesi'nde oturan çiftçilikle uğraşan Keklikçi ailesinin en büyük oğlu Ömer Keklikçi, 10 yıldır Kick Boks ve Muay Thai sporunu yapıyor. 

Türkiye Muay Thai Federasyonu seçmeleri ile 12 kişilik milli takıma seçilerek Bulgaristan'ın Başkenti Sofyada MMA Balkan Şampiyonası'na 67 kiloda katılan Keklikçi, Balkan şampiyonu oldu. Ardından Yunanistan'ın Başkenti Atina'da Dünya Şampiyonluğu'nu kazanan Keklikçi, Türk bayrağını göklere çektirip İstiklal Marşı'nı okuttu. Türkiye'ye altın kemer, kupa, madalya ve plaketlerle dönen Keklikçi, çiftçilikle uğraşan ailesi tarafından davul ve zurnayla karşılandı. Keklikçi, antrenmandan kalan zamanlarında babasıyla birlikte tarlada çalışıp zeytin ağacı çapaladığını söyledi. Türkiye'ye madalyalarla döndüğü için mutlu olduğunu belirten Ömer Keklikçi, "Sporcu bir aileden geliyorum. Kick Boks ve Muay Thai sporuna, ortaokul ikinci sınıfta iken televizyonda izleyip etkilenince başladım. Spora antrenör ve sporcu olarak devam ediyorum. Türkiye Muay Thai Federasyonu tarafından Sofya'da düzenlen turnuvada Balkan Şampiyonu olunca, federasyon Yunanistan'ın Atina kentinde düzenlediği Dünya Şampiyonluğu'na katıldım. Burada çıktığım zorlu maçlarımı da alarak dünya şampiyonu oldum. Şampiyonada aldığım altın kemeri, kupa ve madolyanu, beni her zaman destekleyen aileme, Nurdağı'na, Gaziantep'e ve ülkeme hediye ediyorum" dedi.