Dünya

25 yaşındaki genç kadın, sosyal medya üzerinden kendi ölüm haberini verdi

01 Mart 2024 10:24

T24 Dış Haberler

İngiltere'de nadir görülen bir safra kanalı kanseri teşhisi konulduktan sonra kendi ölüm haberini internette paylaşan 25 yaşındaki Daniella Thackray binlerce insanı duygulandırdı.

Kendisine "kolanjiokarsinom" olarak bilinen ve her yıl sadece yaklaşık 2 bin 800 kişiyi etkileyen nadir ve agresif bir kanser türü teşhisi konuldu.

Daniella mesajında şunları söyledi: "Eğer bunu okuyorsanız, kanserle olan savaşımı kaybettiğim ve öldüğüm anlamına geliyor. Ailem benim adıma son mesajımı yayınlıyor. Teşhis açıkladıktan sonra artık başımıza gelenleri kontrol edemeyiz ama nasıl tepki vereceğimizi kontrol edebiliriz. Hayatımı seviyordum. Elde ettiğim her şey istediğim şeydi. Hayatımı bu kadar büyülü kıldığınız için hepinize teşekkür ederim. Küçük şeylerin tadını çıkarmakla ilgili söylediklerimi unutmayın. Eğer birlikte olmadığımız bir yarın olursa, her zaman hatırlamanız gereken bir şey var. İnandığınızdan daha cesur, göründüğünüzden daha güçlü ve düşündüğünüzden daha zekisiniz. Ama en önemlisi, ayrı olsak bile ben her zaman sizinle olacağım. Umarım önümüzdeki yıllarda bu acımasız hastalık hakkında daha fazla araştırma yapılır ve daha fazla hayat kurtarılabilir. Ve son olarak sevgili nişanlım, güzel Tom'uma... seni seviyorum ve her zaman seveceğim. Beni desteklediğin ve hayatıma bu kadar çok sevgi ve mutluluk kattığın için teşekkür ederim. Şimdi git hayatının tadını çıkar, bunu hak ediyorsun." 

Duygusal paylaşım yaklaşık 40 bin beğeni alırken, pek çok sosyal medya kullanıcısı Daniella'nın cesur ve samimi paylaşımına hayranlık duyduğunu belirtti. 

Kolanjiokarsinom safra kanallarının herhangi bir yerinde bulunabilen bir kanser olarak tanımlanıyor ve bu hastalığa yakalananlarda hiçbir belirti olmayabileceği gibi bir dizi belirti de görülebiliyor. Kansere neyin neden olduğu bilinmemekle birlikte, 65 yaşın üzerindekilerin ve bazı tıbbi rahatsızlıkları olanların bu hastalığa daha yatkın olabileceği düşünülmekte.