Yaşam

15 yaşındaki çocuk, arkadaşının attığı yumrukla hayatını kaybetti

15 yaşındaki Oğuzhan Özkan'a yumruk atan O.O., sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

arşiv

18 Temmuz 2021 17:36

Muğla’nın Milas ilçesinde, kavga sırasında arkadaşından yediği yumruk sonucu yere düşüp başını taşa çarpan  ve kaldırıldığı hastanede yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan 15 yaşındaki Oğuzhan Özkan, hayatını kaybetti.

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Selimiye Mahallesi'nde iki gün önce sokakta oynarken arkadaşı O.O. ile tartışan 15 yaşındaki lise öğrencisi Oğuzhan Özkan, arkadaşının yüzüne attığı yumruk sonrası yere düştü.

Sözcü gazetesinden Yaşar Anter'in haberine göre, düştüğü yerdeki bir taşa başını çarpan Özkan kanlar içerisinde yer kaldı, kalbi durdu. Vatandaşlar ve yakınlarının çağırdığı ambulans ile gelen sağlık ekipleri Özkan'ın üç kez duran kalbini çalıştırmayı başardı.

Ambulans ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Özkan bugün verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Özkan'ın cenazesinin otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Güvenlik güçleri, olayın ardından geniş çaplı soruşturma başlatarak olayın faili olduğu öne sürülen 2 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan ve kavgada Oğuzhan'a yumruk atarak yere düşmesine sebep olduğu öne sürülen O.O., sevk edildiği mahkemece tutuklandı.