Netflix ve YouTube, Tesla otomobillerde kullanılabilecek

Netflix ve YouTube, Tesla otomobillerde kullanılabilecek

06 Ağustos 2019 13:56

14

Elon Musk, yakında Tesla araçlarda Netflix ve YouTube'dan video seyredilebileceğini Twitter üzerinden duyurdu. Tesla sahipleri, arabalarının dokunmatik ekranından YouTube ve Netflix videoları seyredebilecek.

24

Bu hafta Twitter’dan açıklama yapan Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin araç içi ekranda video seyretme özelliğini yakında aktifleştireceğini duyurdu. Özelliğin Ağustos’ta sunulabileceğini söyleyen Musk, planın birkaç ay ertelenme ihtimali olduğunu da ekledi.

34

Sürücüler sadece araba park halindeyken video oynatabilecek. Elon Musk, “Düzenleyiciler tam otonom sürüşe izin verdiğinde, Tesla da video oynatma özelliğini araba hareket halindeyken kullanılabilecek şekilde düzenleyecek.” dedi.

44

Elon Musk, şirketin gelişmiş sürücü destek sistemi Autopilot’ı bu yıl yüz binlerce Tesla aracına getireceğine dair söz verdi. Nisan ayında açıklama yapan Musk, “Tesla’nın 2020 yılı itibariyle otonom robo-taksileri olacağından eminim.” demişti. Otopilot özelliği şu anda sadece otoyolda otonom sürüş yapılmasına izin veriyor. Düzenleyicilerin otonom sürüş teknolojisini yakın zamanda onaylaması pek mümkün görünmüyor. Bu ayın başlarında iki tüketici savunma grubu, Tesla’nın otopilot teknolojisinin incelenmesi için Federal Ticaret Komisyonu’na ve Kaliforniya Motorlu Taşıtlar İdaresi’ne çağrıda bulunmuştu. Ayrıca bu zamana dek Tesla’nın otopilot sistemi kullanıldığı sırada en az üç tane ölümlü kaza yaşandı.